حیدرپور در گفت‌وگو با ایسنا:

آمانو با گزارش فنی خود، بهانه‌جویان را قانع کند

سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت : انتظار می رود آقای آمانو بعد از بازگشت از ایران با اطلاعات فنی و روشن به وین برگردد و مسوولان خود در آژانس اتمی و دیگر کشورها را که دنبال بهانه جویی هستند قانع کند.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت : انتظار می رود آقای آمانو بعد از بازگشت از ایران با اطلاعات فنی و روشن به وین برگردد و مسوولان خود در آژانس اتمی و دیگر کشورها را که دنبال بهانه جویی هستند قانع کند.

عوض حیدرپور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، با اشاره به سفر آمانو به ایران گفت: طبیعتا آمدن ایشان به جمهوری اسلامی ایران باید باعث روشن و شفاف شدن حوزه کاری ایران در موضوع هسته‌ای باشد، به خصوص که ایشان ملاقات هایی با برخی مقامات نیز داشتند.

وی با بیان اینکه در این سفر باید موضع گیری کاملا شفاف و روشن ایران در خصوص ادامه فعالیت های صلح آمیز هسته‌ای به آقای آمانو ابلاغ شود،‌افزود: ایشان باید بدانند جمهوری اسلامی پس از دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته‌ای و بومی در باشگاه اتمی دنیا قرار گرفته و دیگر بهانه های غربی ها به خصوص آمریکا نمی تواند ایران را از دستیابی به حق مسلمش برحذر دارد.

حیدرپور ادامه داد: قطعا صحبت با مسئولان تخصصی و فنی این موضوع را برایشان روشن می‌کند که فعالیت هسته‌ای بومی ما صلح‌آمیز بوده پس انتظار این است که ایشان را با دست پر و داشتن اطلاعات فنی و روشن به وین برگردند و مسوولان خود در آژانس اتمی و هم مسئولان دیگر کشورها که دنبال بهانه جویی هستند را قانع کند.

نماینده مردم شهررضا در عین حال گفت: در مجموع این انتظار می رود که آمانو به صورت شفاف فعالیت های هسته‌ای ایران را در گزارش بی طرفانه منعکس کند، با این توضیح به جمهوری اسلامی فعالیت هسته‌ای اش را ادامه خواهد داد و موضوع توسعه و تحقیق در کارهای هسته‌ای را به صورت صلح آمیز انجام می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت جمهوری اسلامی ایران کاملا صلح آمیز است گفت: جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان به دنبال حرکت در مقاصد غیر صلح آمیز نیست ،‌ طبیعتا آقای آمانو در سفر به ایران می تواند این موضوع را به طور کامل درک کند و آن را در گزارشات مکتوب شفاهی اش منعکس نماید. ان شاء الله موضع ایشان بعد از بازگشت به ایران کاملا عقلانی،فنی و تخصصی باشد و به هیچ عنوان تحت تاثیر دیدگاه های سیاسی برخی کشورها قرار نگیرد.

انتهای پیام

کد N877112