انگلیس به مبارزه علیه داعش پس از حمله تونس شدت می بخشد

سیاسی

سخنگوی نخست وزیر انگلیس گفت لندن تلاش های خود را برای مقابله با تهدیدهای گروهک تروریستی داعش در سوریه افزایش می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، بررسی تلاش های بیشتر برای نابودی داعش توسط انگلیس بعد از حمله مسلحانه به یک هتل در شهر توریستی تونس انجام می گیرد. در این حمله ۳۸ گردشگر خارجی کشته شدند که ۳۰ نفر از آنها انگلیسی بودند.

سخنگوی کامرون با تاکید بر اینکه دولت انگلیس در سیاست هایش در منطقه بازنگری می کند، افزود: از زمان حمله با سلاح شیمایی در سوریه حوادث زیادی رخ داده است. وی تاکید کرد: در سایه تلاش ها برای مبارزه با افراطی گری، دولت انگلیس امکان ایفای نقش بیشتر در عراق و ارائه کمک های بیشتر در سوریه را بررسی می کند.

پیشتر نخست وزیر انگلیس نسبت به افزایش حملات عناصر داعش در سوریه و عراق علیه اهداف انگلیس هشدار داده و تاکید کرده بود که آنها تهدیدی علیه غرب به حساب می آیند. انگلیس در حال حاضر در حملات هوایی عراق مشارکت دارد و پهپادهای این کشوربه منظور جمع آوری اطلاعات از گروهک افراطی داعش بر فراز سوریه پرواز می کنند.

این در حالی است که لندن به خاطر عدم موافقت پارلمان این کشور در سال ۲۰۱۳ نتوانست در حملات هوایی علیه سوریه شرکت کند. با این حال مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس روز چهارشنبه گذشته از قانونگذاران، بازنگری در حملات هوایی بر فراز سوریه را خواستار شد. وی تصریح کرد: نمایندگان انگلیس فرصت حملات هوایی در عراق را در چارچوب ائتلاف بین المللی ضد داعش فراهم کردند ولی آنها از دادن رأی مثبت به عملیات نظامی مشابه علیه داعش در سوریه امتناع نمودند.

فالکون با تاکید بر ضرورت اجازه حملات هوایی علیه اهداف گروهک تروریستی داعش که هیچ حد و مرزی را نمی شناسد، افزود: تمام نمایندگان پارلمان باید بهترین راه برای مبارزه با داعش را برگزینند. وزیر دفاع انگلیس یادآور شد: اعضای جدید پارلمان به بهترین روش برای مقابله با گروهک داعش فکر خواهند کرد، چرا که عناصر تروریستی داعش هیچ تفاوتی میان عراق و سوریه قائل نبوده و به دنبال تثبیت خلافت خبیث خود در دو کشور هستند.

به گفته فالون اگر تهدید گروهک تروریستی داعش به سطح منافع ملی انگلیس برسد، نیروهای این کشور منتظر قانون پارلمان برای حملات هوایی علیه این گروهک نخواهند ماند.