دیدار معاون وزیر امور خارجه با همتای قطری

حسین امیرعبداللهیان، معاون امور عربی و آفریقایی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران امروز در دوحه با محمد بن عبدالله الرمیحی معاون وزیر خارجه قطر در خصوص همکاریهای دو جانبه و آخربن تحولات منطقه گفتگو و رایزنی کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا،‌ معاون وزارت خارجه کشورمان در این دیدار با تأکید بر لزوم تحرک بیشتر در روابط دو کشور، افزود: دو کشور زمینه های مشترک فراوانی دارند که باید مورد توجه طرفین در جهت توسعه روابط و همکاری در همه زمینه ها قرار گیرد.

وی با اشاره به تحولات یمن و استمرار حملات نظامی عربستان به زیرساخت ها و هدف قرار دادن مردم بی گناه یمن، خواستار توقف هرچه سریعتر این حملات شد.

امیرعبداللهیان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در رابطه با تحولات منطقه، بر راهکار سیاسی و گفتگو بین همه اطراف درگیری تأکید دارد و بر همین اساس، راه حل وضعیت بوجود آمده در یمن را نیز صرفاً گفتگوهای یمنی – یمنی بین همه اطراف سیاسی این کشور می داند.

معاون وزیر خارجه قطر نیز در این دیدار با تأکید بر آمادگی کشورش برای توسعه روابط همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران، افزود: گفتگوی جامع الاطراف بین کشورهای منطقه از ضرورت های فعلی منطقه ما بوده و می بایست همه بر این امر اهتمام داشته باشیم.

طرفین در این دیدار همچنین در خصوص تهدید مشترک نیروهای تکفیری و گروههای تروریستی علیه کشورهای منطقه، به رایزنی پرداختند.

انتهای پیام

کد N876876