العبادی: بیشتر بندهای توافق سیاسی را اجرا کرده‌ایم

سیاسی

نخست‌وزیر عراق با تأکید بر پایبندی کابینه‌اش به توافق سیاسی، اعلام کرد که دولت وی اکثر بندهای این پیمان را در زمان مشخص اجرا کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق در دیدار با یان کوبیچ، رئیس دفتر نمایندگی سازمان ملل، استوارت جانز، سفیر آمریکا و فرانک بیکر، سفیر انگلیس درباره تحکیم آشتی ملی، برنامه کابینه، قانون گارد ملی و بهبود روابط با منطقه بحث و تبادل نظر کرد.

دفتر نخست‌وزیری عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که حیدر العبادی در این دیدار بر پایبندی کابینه خود به برنامه کاری اعلام شده و اصلاحات موجود در آن تاکید کرد و گفت: بیشتر بندهای توافق در زمان مشخص شده اجرا شده است.

در بیانیه دفتر العبادی همچنین آمده است: در این جلسه تلاش‌های دولت برای انجام اصلاحات و وضعیت امنیتی، سیاسی و دستاوردها در زمینه مبارزه با داعش مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، عبادی در این دیدار تأکید کرد: با وجود چالش‌های فراوانی که بر سر راه ما قرار دارد، برای امنیت و ثبات در کشور تلاش می‌کنیم.

سفرای آمریکا و انگلیس نیز در این دیدار از تلاش‌های دولت عراق در زمینه تقویت مصالحه ملی و اجرای برنامه دولت و اصلاحات در زمینه های مختلف قدردانی کردند.

نخست‌وزیر عراق در اظهار نظرهای پیشین نیز بر پایبندی به برنامه کابینه کنونی عراق در زمان تشکیل آن، تأکید کرده و از کلیه گروه‌های سیاسی عراقی خواسته بود به این برنامه وفادار باشند.

انتهای پیام

کد N876305