بیانیه جبهه اصلاح‌طلبان ایران در حمایت از تیم مذاکره‌کننده ایرانی

جبهه اصلاح‌طلبان ایران در حمایت از تیم مذاکره‌کننده ایرانی بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، متن این بیانیه بدین شرح است:

« 20 ماه است که ابر و باد و مه و خورشید و فلک پر قدرت و پر صلابت دست اندرکار دفع شری بزرگ در این مملکت شده‌اند. شری بنام تحریم که نظام بی منطق شورای امنیت و نظام پر قساوت و قدرت در سطح جهانی بر این سرزمین، بر این ملت و بر ما ایرانیان تحمیل کرده است و مجانینی نیز در داخل به انحاء مختلف در ایجاد این شر ایفای نقش کرده‌اند. اما از آنجا که دفع شر امری عقلایی و اخلاقی است رهبر بزرگوار جمهوری اسلامی نیز خود در این مدافعه نقشی بزرگ و اساسی بازی کرده اند و تا کنون با فراست و ذکاوت مثال‌زدنی کوشیده‌اند شرایط این دفع شر را فراهم کنند.

روی کار آمدن دولت یازدهم بی تردید محصول همان فراست و ذکاوت رهبری است و از آن جا که ایشان خود آثار زهر و سم تحریم ها را در کالبد جامعه و اقتصاد و حتی خلق و خوی ملی حس کرده اند با تمام توان از دولت دکتر روحانی برای دفع این شر بزرگ و فتنه عظیم حمایت کرده و مذاکره و هیات مذاکره کننده را مورد تایید قرار داده اند.

در این میان هیات مذاکره کننده ایرانی به رهبری محمد جواد ظریف، این دیپلمات قهار، کارکشته و صد البته اخلاق‌مدار با تحمل مشقتها و ناملایمات فراوان توانسته است خستگی ناپذیر و پر استقامت مسیر دفع این فتنه دردناک و این شر پر شرارت را هموار کند و علیرغم جهل مرکب عوامل داخلی فتنه و فساد و اختلال کوشیده است با صبوری و نجابت و ملایمت فراوان خواسته های ملت، رهبر و دولت را تا حد امکان به مرحله توفیق نهایی برساند.

از این رو در این برهه بسیار حساس که عربستان بد سلاطین و اسرائیل یاغی از انجام توافق نهایی میان ایران و پنج قدرت جهانی بیمناک هستند و نیز برخی از افراطیون کینه جو و عصبی‌مزاج در داخل آمریکا و ایران که تنور امیال و هوسهای خود را در صورت پیروزی مذاکرات سرد و خاموش می یابند بر همه گروه‌ها، جریانات، احزاب و تشکلهای ملی و مردمی است که به هر نحو ممکن حمایت خود را از تیم مذاکره کننده اعلام و توطئه مکاران و فتنه‌گران را نقش بر آب سازند.

ملت شریف ایران نیز به سهم خود قدردان همه این زحمات و تلاشهای خستگی‌ناپذیر هستند و از هیات نمایندگی جمهوری اسلامی ایران حمایت جانانه می کنند و امیدوارند یکبار برای همیشه به کمک این سلحشوران نبرد دیپلماتیک، چشم همه فتنه‌گران را که سالها آرام و قرار را از ملت ایران سلب کرده است به گونه‌ای کور کنند که دگر نتوانند راحت و رفاه و آرامش را از این ملت دریغ دارند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

دفتر سیاسی

جمشید ایرانی»

انتهای پیام

کد N875835