فرمانده نیروی زمینی ارتش:

افزایش برد موشک‌های نزاجا / از مرزها بخوبی دفاع می کنیم

سیاسی

امیر پوردستان از افزایش برد و دقت موشک‌های نیروی زمینی ارتش با همکاری صنایع دفاع خبر داد و گفت: این موشک‌ها در رزمایش اخیر نیروی زمینی تست شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر امیر احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم همدلی و همزبانی هوانیروز با مردم که در ستاد هوانیروز برگزار شد دشمن شناسی و دشمن ستیزی را از ویژگی های نیروهای مسلح دانست و گفت: این امر از طریق تبعیت محض از ولایت ممکن است و نیروهای مسلح هیچگاه نباید خود را درگیر حواشی کنند.

 وی درخصوص اهمیت هوانیروز اظهار داشت: نیروی زمینی ارتش و هوانیروز از مرزها بخوبی دفاع می کنند و اولین و آخرین سیلی در جنگ را همین هوانیروز به صدامیان زد.

پوردستان گفت: طبق اصل ۱۴۴ قانون اساسی، ارتش ما باید ارتشی اسلامی باشد و به همین منظور می‌بایست از افراد شایسته، فداکار و مومن به آرمانهای انقلاب اسلامی استفاده کنیم. این اصل سبب شده تا ستاد کل نیروهای مسلح، اصول و پایه ارتش را در ۲۱ محور مشخص کند که محور اول، خداجو و خدامحور بودن است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه بسیجی مسلمان، گلادیاتور نیست که هرکس را دید بکُشد و هرچه را دید نابود کند، ادامه داد: ما در جنگ تحمیلی برای رسیدن به اهداف، ار هر وسیله ای استفاده نکردیم. مردم را هدف قرار ندادیم، در حالیکه می‌توانستیم. اما از تسلیحات شیمیایی استفاده نکردیم که اینها همه نشات گرفته از همان روحیه خداجو بودن نیروهای ما بود.

پوردستان محور دوم را ولایتمداری عنوان کرد و گفت: ارتش و نیروهای مسلح، خود را موظف به انجام دستورات ولی فقیه می‌دانند.

پوردستان محور سوم را دشمن شناسی و دشمن ستیزی عنوان کرد و افزود: این امر از طریق تبعیت محض از ولایت ممکن است و  نیروهای مسلح هیچگاه نباید خود را درگیر حواشی و شیطانک ها کنند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش، مردمی بودن را از دیگر خصوصیات ارتش و نیروهای مسلح کشورمان دانست و گفت: نیروهای مسلح ما به هیچ قدرت شرقی و غربی متکی نیستند. تحریم ها و قطع ارتباطات نه تنها مایوسمان نکرد بلکه موجب تلاش بیشتر نیروها شد.

وی با بیان اینکه هوانیروز یک یگان استراتژیک با ماموریت های مختلف است، گفت: از رییس جمهور و رییس مجلس می خواهم که این یگان را به عنوان یک یگان استراتژیک که به کشور و مردم خدمت می‌کند یاری و حمایت کنند.

پوردستان همچنین در پایان این مراسم در جمع خبرنگاران از افزایش برد و دقت موشک های این نیرو با همکاری صنعت دفاعی خبر داد و گفت که این موشک ها در رزمایش اخیر این نیرو تست شده اند.