نوبخت: لایحه بودجه 15 آذر تقدیم مجلس می شود/ارسال نامه از سوی اوباما را تایید نمی کنم

محمدباقر نوبخت,سخنگوی دولت

سخنگوی دولت گفت: در سازمان مدیریت و برنامه ریزی 5 کارگروه تشکیل شده و کارگروه های هزینه یابی،منابع بخشی، منطقه ای،شرکت های دولتی در بخش تهیه لایحه فعالیت خواهند کرد.

به گزارش خبرآنلاین، محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت امروز طبق روال هر هفته در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ضمن اشاره به برنامه زمان بندی و تشکیل ستاد اصلی برای تهیه و تنظیم لایحه بودجه 95، افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی، یک شورای راهبردی بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد و پنج کارگروه را شامل کارگروه های هزینه یابی؛ منابع؛ بخشی؛ منطقه ای و مرتبط با شرکت های دولتی تشکیل داده است.

وی گفت: دولت بنا دارد در راستای احترام به قانون، لایحه بودجه سال 95 را تا 15 آذر ماه سال جاری به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.

سخنگوی دولت در خصوص آمار اشتغال طی یکسال گذشته گفت: از بهار 93 تا بهار نود و چهار، 871 هرار نفر وارد بازار کار شدند که 754 هزار نفر شغل یافتند و تعداد 117 هزار نفر به تعداد بیکاران اضافه شد.

نوبخت درباره ضیافت‌های افطاری نیز خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات افطاری نشانی از همدلی است، در این گردهمایی‌ها از ظرفیت‌های داخلی فارغ از نوع نگاه سیاسی استفاده شود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه بدنبال توافق خوب هستیم، گفت: توافق برای یک دوره بلندمدت درسیاست‌های ایران نیست و مواضع مادر مذاکرات روشن است.

نوبخت ادامه داد: آنچه سخنگوی کاخ سفید مطرح می‌کند منویات خودشان است و مجوزهایی که فراتر از پروتکل الحاقی است موردنظر آنهاست اما مورد قبول ما نیست.

سخنگوی دولت در خصوص ادعای نامه اخیر اوباما به مسئولان کشورمان نیز گفت: ارسال نامه ازسوی اوباما در رابطه با مذاکرات به مقامات ایران را تایید نمی‌کنم.

 

مشروح این نشست خبری متعاقبا منتشر خواهد شد.

2929

کد N874176