دختران اسیر نیجریه‌ای "مجبور شده‌اند برای بوکوحرام بجنگند"

سیاسی

دخترانی که بوکوحرام تقریبا ۱۴ ماه پیش از مدرسه‌ای در شهر مسیحی‌نشین چیبوک در شمال شرقی نیجریه ربود مجبور شده‌اند برای آنها بجنگند و حتی مسیحیان را بکشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بر اساس گزارش بی.بی.سی سه زن که گفته‌اند زمانی در همان اردوگاه دختران ربوده‌شده زندانی بوده‌اند، شبه نظامیان بوکوحرام را دیده‌اند که دست و پای مسیحیان را می‌بندند و سپس دختران با چاقو شاهرگ آنها را می‌زنند.

آنها همچنین گفته‌اند که برخی از این دختران اسلحه دارند و برخی نیز دیگر زندانیان زن را شلاق می‌زنند.

افراد بوکوحرام اکنون این دختران را به عنوان معلم برای آموزش دیگر دختران و زنان ربوده شده به کار می‌گیرند.

تایید این اطلاعات از طرف منابع مستقل امکان پذیر نیست، اما عفو بین‌الملل هم پیشتر اعلام کرده بود بوکوحرام دختران دیگری را که ربوده، آموزش داده و وادار کرده تا برایش بجنگند.

از ۲۷۰ دختری که در آوریل سال گذشته از مدرسه شهر چیبوک ربوده شدند، ۲۱۹ نفر هنوز اسیر هستند.

"میریام" (این اسم واقعی او نیست) دختر هفده ساله‌ای که بعد از شش ماه اسارت توانسته فرار کند، مجبور به ازدواج با یکی از جنگجویان بوکوحرام شد و اکنون از او حامله است.

به محض ورود به اردوگاه اسیران، به میریام و دختران دیگر گفته‌ شده آماده ازدواج شوند.

میریام می‌گوید او و چهار نفر دیگر امتناع کرده‌اند. وی می افزاید: "آنها رفتند و با چهار مرد برگشتند و گلوی آنها را جلوی ما بریدند. بعد به ما گفتند برای هر دختری که از ازدواج خودداری کند همین اتفاق خواهد افتاد."

میریام می‌گوید دختران مدرسه چیبوک در ساختمانی جداگانه نگهداری می‌شوند.

به روایت این دختر هفده ساله، افراد بوکوحرام به او و دیگر دختران گفته بودند: "شما زن‌ها باید از شوهرانتان یاد بگیرید چون آنها در راه هدف خون می‌دهند."

میریام می‌گوید دختران مدرسه‌ چیبوک در طول یک سال اسارت "شستشوی مغزی" شده‌اند و اکنون خود زندانیان دیگر را تنبیه و مجازات می‌کنند.

او می‌گوید خودش شاهد بوده که این دختران چند نفر از مردان روستای او را کشته‌اند: "آن مردها مسیحی بودند. مردان بوکوحرام آنها را به زور روی زمین دراز کردند بعد این دختران گلوی آنها را بریدند."

عفو بین‌الملل می‌گوید بوکوحرام از ابتدای سال ۲۰۱۴ تاکنون، ۲۰۰۰ دختر را ربوده است. علاوه بر این بوکوحرام از سال ۲۰۱۳ بیش از ۵۵۰۰ غیر نظامی را کشته است.

در ماه‌های اخیر نظامیان نیجریه با کمک ارتش کشورهای همسایه بوکوحرام را از مواضع خود عقب رانده‌اند و صدها دختر توانسته‌اند بر اثر این حملات از اسارت فرار کنند.

انتهای پیام

کد N873908