آماده‌باش پلیس اندونزی برای مقابله با حملات داعش در ماه مبارک رمضان

یک مقام ارشد پلیس اندونزی از آماده‌باش نیروهای پلیس این کشور برای مقابله با حملات احتمالی داعش در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، تیتو کارناویان، رییس پلیس جاکارتا اعلام کرد که به دستور مقام‌های اندونزی نیروهای پلیس این کشور در حال حاضر برای مقابله با حملات داعش در ماه مبارک رمضان در حالت آماده‌باش به سرمی‌برند.

این مقام پلیس اندونزی گفت، پیش‌تر یک سخنگوی داعش از طرف البغدادی در بیست و سوم ژوئن گفته بود که این گروه تروریستی قصد دارد حملات خود را در ماه مبارک رمضان تشدید کند. تیتو کارناویان به خبرنگاران گفت: از نظر ما این اظهارات سخنگوی داعش با حملات اخیر فرانسه، تونس و کویت مرتبط است.

وی با اشاره به داده‌های منابع اطلاعاتی گفت که داعش در اندونزی نیز حامیان و اعضایی دارد که این مساله می‌تواند به وقوع حملاتی مشابه به آنچه در فرانسه، کویت و تونس رخ داد، منتهی شود.

در همین حال، وزارت امور خارجه اندونزی با صدور بیانیه‌ای حملات تروریستی اخیر در کویت،‌ تونس و فرانسه را محکوم و اعلام کرد دولت جاکارتا با خانواده‌های قربانیان این حملات و دولت‌های این سه کشور ابراز همدردی می‌کند. وقوع همزمان این حملات نشان می‌دهد که تهدیدهای تروریستی محدود به مرزها نمی‌شود.

انتهای پیام

کد N873719