بیجی، بطور کامل آزاد شد

ایرنا نوشت:

شهر بیجی در شمال تکریت مرکز استان صلاح الدین سرانجام پس از هفته ها دست به دست شدن میان نیروهای عراقی و داعش، بطور کامل آزاد شد.

به گزارش ایرنا،احمد الاسدی یکی از سخنگویان الحشد الشعبی، در اعلام رسانه ای در روز دوشنبه گفت که نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی موفق شدند کار پاکسازی شهر بیجی را بطور کامل در روز دوشنبه پایان دهند.
وی به پایگاه خبری السومریه نیوز گفت که نیروهای الحشد الشعبی پس از پاکسازی شهر از بمب ها و مین های کارگذاشته شده توسط داعش، اکنون بطور کامل بر خیابان اصلی بیجی تسلط کامل دارند.
عصائب اهل الحق از گروههای نظامی وابسته به الحشدالشعبی نیز ساعاتی پیش در روز دوشنبه از عملیات بزرگ پاکسازی در شهر بیجی خبر داده و به کشته و اسیر شدن تعدادی از عناصر داعش در جریان این عملیات اشاره کرده بود.
بیجی شهری استراتژیک در شمال استان صلاح الدین است که داعش برای حفظ آن بعد از عملیات آزادی تکریت تلاش زیادی کرده بود. داعش با از دست دادن این منطقه ، اشراف عملیاتی خود را به پالایشگاه مهم بیجی از دست داده و نیروهای این گروه مجبور شده اند به سمت استان الشرقاط در منتهی علیه شمالی استان صلاح الدین و نیز به الحویجه در جنوب کرکوک و همچنین به سمت موصل عقب نشینی کنند.
خبرنگار ایرنا شب گذشته خبر داده بود که داعش به دنبال شکست بزرگ در بیجی ، خانواده های عناصر خود را به موصل منتقل کرده است.
در همین حال، الاسدی به نقل از ابومهدی المهندس معاون هیات الحشد الشعبی از تشکیل اتاق عملیات آزادسازی استان نینوا و مرکز آن موصل، با حضور نیروهای الحشد الشعبی، امنیتی و عشایر نینوا خبر داد.
برخی منابع و مقام های استانی در موصل گفته اند که ماه آینده میلادی موعد عملیات آزاد سازی موصل خواهد بود اما در عین حال در بغداد شنیده می شود که مکان عملیات آتی استان الانبار است.

4949

کد N873614