انتقاد «آیت‌الله مکارم‌شیرازی» از برخی عزل و نصب‌های حزبی

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي

آیت‌الله مکارم‌ شیرازی گفت: دولت باید به استان قم نگاه ویژه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار سرپرست استانداری قم به بیان ویژگی‌های استان قم پرداخت و اظهار کرد: بودجه و امکانات قم باید متناسب با نیازهای آن باشد.

وی با اشاره به وجود حرم حضرت معصومه (س) و حضور سالانه حدود 20 میلیون زائر در شهر مقدس قم، پاسخگویی به نیاز زائرین را از وظایف مسئولان برشمرد و افزود: هزینه‌های تحمیل شده بر قم باید با نگاه ویژه دولت جبران شود.

وی مرکزیت حوزه‌های علمیه جهان تشیع در قم را مورد توجه قرار داد و گفت: بسیاری از نخبگان، ائمه جمعه، سیاسیون و قضات کشور با اعتبارات حوزه علمیه در اختیار نظام جمهوری اسلامی قرار می‌گیرند.

این مرجع تقلید با اشاره به برگزاری همایش‌های بزرگ ملی و بین‌المللی از جمله کنگره خطر جریان‌های تکفیری در قم خاطرنشان کرد: این مساله نشان از جایگاه ویژه قم دارد و از این رو امکاناتی که برای این شهر در نظر گرفته می‌شود نیز باید در سطح این شهر باشد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی ادامه داد: خدمت به قم خدمت به تشیع، نظام و اسلام است.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، این مرجع تقلید همچنین با انتقاد از برخی عزل و نصب‌های حزبی در دولت‌های مختلف، بر ضرورت استفاده از مدیران لایق، کارآمد و شایسته تاکید کرد و افزود: از افراد متعادل از هر جناحی باید استفاده شود.

انتهای پیام

کد N873373