کرملین: ابتکار عمل در دست داعش است/همکاری با سوریه علیه داعش ضروری است

مشاور سیاست خارجه دولت مسکو ضمن تاکید بر ضرورت همکاری بیشتر ائتلاف ضدداعش با دمشق اعلام کرد، داعش جدای از کنترل بخش‌های وسیعی از عراق و سوریه با افزایش فعالیت در کشورهای دیگر نشان داده که دارای ابتکار عمل سیاسی و نظامی نیز هست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، یوری یوشاکف، یکی از مشاوران ارشد سیاست خارجه روسیه در این باره گفت: داعش بخش‌های وسیعی از عراق و سوریه از جمله تاسیسات مهم این کشورها و زیرساخت‌های اقتصادی را تحت کنترل دارد. جدای از این با افزایش فعالیت و رشد این گروه در استان‌های شمالی افغانستان، لیبی، آسیای مرکزی و شمال قفقاز ابتکار عمل سیاسی و نظامی را نیز در دست دارد.

یوشاکف ادامه داد: اقدامات ائتلاف بین‌المللی ضدافراط‌گرایان به روشنی نشان داده است که حملات هوایی به تنهایی باعث پیروزی در مقابل این شبه‌نظامیان نمی‌شود.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت همکاری با دمشق در مبارزه با داعش اظهار کرد، به یاد داشته باشید که ارتباط بین نمایندگان دولت سوریه با سایر کشورهای دخیل در درگیری‌های سوریه چون عربستان نباید در چشم‌انداز کوتاه‌مدت نادیده گرفته شود.

مشاور سیاست خارجه روسیه تاکید کرد: در چنین شرایط خطرناکی اختلافات باید برای همکاری در مقابل داعش کنار گذاشته شوند. پس از شکست نیروهای داعش در سوریه، روسیه و سایر کشورها کمک خواهند کرد تا با نظارت ناظران بین‌المللی انتخابات پارلمانی آزاد برگزار شود.

به گفته دستیار ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه با نام بردن از دولت سوریه به عنوان یکی از واقعی‌ترین و کارآمدترین نیروها در مقابله با داعش عنوان کرد، این اقدام کمک خواهد کرد تا بحران سوریه به مسیر حل صلح‌آمیز بازگردد.

انتهای پیام

کد N873036