دیدار روسای ستاد ارتش عراق و انگلیس در بغداد / هلاکت چند سرکرده داعش در موصل و قائم

عراق

در حالی که رئیس ستاد ارتش عراق با رئیس ستاد ارتش انگلیس در مقر وزارت دفاع در بغداد دیدار کرد، نیروهای عراقی توانستند چندین سرکرده داعش را در مناطق مختلف عراق به هلاکت برسانند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری الشرق الاوسط، وزارت دفاع عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که بابکر زیباری، رئیس ستاد ارتش عراق در دیدار با نیکولاس هافتن، همتای انگلیسی خود و هیات همراهش در خصوص تحولات جنگ علیه داعش و راه‌های تقویت روابط دوجانبه که به نفع منافع مشترک باشد و راه‌های گسترش چارچوب‌های همکاری نظامی به ویژه در زمینه آموزشی گفتگو کرد.

پیشتر این مقام انگلیسی پس از ورودش به بغداد عنوان داشت که کشورش تعدادی زیادی از متخصصان در زمینه خنثی سازی مواد منفجره از نیروهای مسلح انگلیس را به عراق اعزام خواهد کرد، چرا که این مساله از بزرگ‌ترین چالش‌هایی است که نیروهای عراقی در جنگ با داعش با آن مواجه هستند.

وی افزود: ما آموزش‌های تخصصی ارائه داده‌ایم و حمایت‌های زیادی از نیروهای عراقی داشته‌ایم که از جمله آنها تجهیزاتی بود که اخیرا به این نیروها تحویل داده شد. نیروی هوایی انگلیس همچنین خدمات خود را در زمینه شناسایی و تعیین اهداف بخش‌های عراقی حاضر در میدان انجام می‌دهد و ما امیدواریم که نیروهای عراقی در جنگ علیه داعش و تحقق امنیت و ثبات موفق شوند.

از سوی دیگر، تروریست‌های داعش مسجد الزهراء در منطقه حمام العلیل در جنوب موصل را منفجر کردند.

تکفیری‌های داعش همچنین 28 تن از نیروهای خود را که از درگیری‌ها در بیجی در صلاح الدین فرار کرده بودند، به قتل رساندند.

همزمان، جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش حملات هوایی در منطقه الحبانیه داشتند که به منهدم شدن خودرویی انجامید که تعدادی از تروریست‌های داعش سوار بر آن بودند.

وزارت دفاع عراق نیز از منهدم شدن دو مقر گروه تروریستی داعش و هلاکت تعداد زیادی از سرکرده‌های داعش در فلوجه خبر داد.

همزمان، سرلشکر نجم الجبوری، فرمانده عملیات نینوا از هلاکت عبدالله محمد الحوران، یکی از برجسته‌ترین سرکرده‌های نظامی داعش و مسول مستقیم یک بخش عملیاتی در شهر موصل خبر داد.

وی تصریح کرد که 10 تن از سرکرده‌هایی که همراه الحوران بودند، در این حملات کشته شدند.

در همین حال، منابع رسمی عراق از هلاکت 76 داعشی در عملیات‌ پراکنده در حدیثه، بعقوبه و موصل خبر دادند.

همزمان، گروه اطلاعاتی الصقور وابسته به وزارت کشور عراق از منهدم کردن یک پایگاه نظامی داعشی‌ها در شهر القائم خبر داد که تعدادی از سرکرده‌های گروه تروریستی داعش نیز در آنجا حضور داشتند.

این گروه اعلام کرد که در این حمله 28 تروریست به هلاکت رسیده و 15 تن دیگر نیز زخمی شدند.

گروه الصقور تاکید کرد که سه تن از رهبران برجسته‌ای که ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش در بغداد و موصل به آنها تکیه می‌کرد که از جمله آنها ایاد ابو صالح، مسئول نیروهای ویژه در بغداد و ابو ابراهیم، از سرکرده‌ها در فلوجه بودند را به هلاکت رسانده است.

انتهای پیام

کد N871712