تلاش آمریکا، چین و روسیه برای ساخت جنگنده‌های مافوق صوت با سرعت بیشتر

آمريكا,روسيه,چین

رقابت برای ساخت جنگنده‌های مافوق صوت در حالی افزایش یافته است که آمریکا، چین و روسیه به شدت برای تولید هواپیما و موشک‌هایی که سرعت آنها 4000 مایل در ساعت یا به عبارتی پنج برابر سریعتر از سرعت صوت باشد، تلاش می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تایمز، سه کشور پرقدرت جهان در حال رقابت برای تولید سلاح‌های پیشرفته هستند. چین و روسیه می‌خواهند که برای نفوذ به سیستم دفاع موشکی بالستیک آمریکا پیشدستی کنند. ارتش آمریکا می‌خواهد این تکنولوژی جدید اهداف "حساس به زمان" را هدف بگیرد.

این نوع حملاتی که حساس به زمان هستند، نیاز دارند که شما به دقت بدانید که هدف چه زمانی و در کجا خواهد بود. این نوع اهداف با گذشت زمان تغییر می‌کنند.

این سه کشور قدرتمند جهان هر کدام به دنبال تولید موشک و جنگنده‌هایی هستند که می‌توانند پنج برابر سریعتر از سرعت صوت حرکت کنند. دانشمندان علوم نظامی در آمریکا، چین و روسیه به صورت مستقل تلاش دارند تا هواپیمای جنگنده و موشک‌هایی تولید کنند که سرعت حرکت آن 4000 مایل در ساعت باشد و آن را بخشی از تسلیحات جدید مافوق صوت می‌دانند.

در حالی که پکن و مسکو در تلاش هستند تا موشک‌هایی برای نفوذ به سیستم دفاع بالستیکی آمریکا بسازند، محققان آمریکایی می‌خواهند که این فناوری قادر باشد اهداف حساس به زمان را هدف بگیرد و اهدافی را که با سرعت بالا حرکت می‌کنند، با دقت ساقط کند.

اگر این برنامه موفق عمل کند، آنگاه انتظار می‌رود که نیروی هوایی آمریکا از ناسا برای آماده کرده خلبانانی که بتوانند با پنج‌ برابر سرعت صوت پرواز کنند، درخواست کمک کند. دانشمندان در آزمایشگاه دیتون ایالت اوهایو، دستیابی به این توانایی را یک فناوری تغییردهنده بازی می‌دانند.

انتهای پیام

کد N871548