درگیری خیابانی در حسکه و اخبار تایید نشده از پیشروی داعش

در حالی که مخالفان سوری از پیشروی داعش در شهر حسکه خبر می‌دهند، تلویزیون سوریه می‌گوید کنترل تمام این شهر در دست ارتش است و نیروهای داعش از حسکه بیرون رانده شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، مخالفان سوری می‌گویند در درگیری‌های 24 ساعته گذشته داعش با نیروهای دولتی سوریه و شبه‌نظامیان کرد هم‌پیمان دمشق، این گروه تروریستی توانسته مناطق دیگری از شهر حسکه مرکز استانی به همین نام در شمال سوریه را به تصرف خود درآورد.

این در حالی است که تلویزیون سوریه به نقل از منابع میدانی در حسکه اعلام کرد که تمامی مناطق این شهر از وجود داعش پاک شده است و ارتش توانسته تروریست‌ها را از حسکه بیرون براند.

پایگاه‌های نزدیک به مخالفان سوری می‌گویند که داعش با گسیل داشتن نیروهای جدیدی به حسکه و انجام دو عملیات انتحاری با خودروهای زرهی بمب‌گذاری شده توانسته بیش از 20 تن از نیروهای دولتی سوریه را در یکی از مقرهای امنیتی شهر از پای درآورد و ارتباط گردان 123 مستقر در حسکه را با دیگر مناطق این شهر قطع کند.

بنا بر این گزارش‌ها، نیروهای داعش هم‌اکنون بر مناطقی از شهر کنترل دارند و درگیری‌ها همچنان میان آنها و نیروهای دولتی ادامه دارد.

شهر حسکه که به طور مشترک توسط کردها و دولت سوریه اداره می‌شود به دلیل هم‌مرز بودن با ترکیه و عراق و نزدیکی به شهر رقه، پایتخت خودخوانده داعش از اهمیت ویژه‌ای برای طرف‌های درگیر در سوریه برخوردار است و این چهارمین تلاش داعش برای تصرف حسکه در دو ماه گذشته محسوب می‌شود.

انتهای پیام

کد N871322