وقوع انفجار در کوبانی سوریه و تشدید درگیری‌ میان داعش و کردها

سوريه

در پی ورود مجدد تروریست‌های داعش به شهر کوبانی و قتل عام ساکنان این شهر، منابع سوری از وقوع انفجار مهیب در ساختمان پزشکان بدون مرز در کوبانی و وقوع درگیری‌های جدید میان داعش و کردها در اطراف حسکه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، به گفته منابع سوری نیروهای کرد صبح امروز(شنبه) با نفوذ به بخش همکف بیمارستان "پزشکان بدون مرز" که تروریست‌های داعش در آن مستقر بودند این ساختمان را بمب گذاری کرده و آن را منفجر کردند.

داعش روز جمعه به شهر کرد نشین کوبانی که در مرز با ترکیه قرار دارد و اخیرا به دست نیروهای کرد آزاد شده بود، حمله کرده و بیش از 150 تن را در این شهر قتل عام کرد.

همچنین شاهدان عینی در کوبانی اعلام کردند که داعش چندین ساختان و منطقه را در تحت تصرف خود درآورده است .

بنا به گفته ساکنان کوبانی به نظر می‌رسد داعش از این حمله قصد تصرف مجدد کوبانی درست مشابه چند ماه قبل را ندارد و تنها هدفش انتقام گیری از کردها است.

در همین راستا نیروهای کرد و ارتش سوریه وارد درگیری‌های جداگانه با داعش در اطراف شهر حسکه واقع در شمال شرق سوریه شده‌اند و داعش تلاش‌ می‌کند تا مناطق بیشتری را در این شهر مرزی اشغال کند.

حسکه برای طرف‌های درگیر اهمیت زیادی دارد؛ چرا که بین مناطق تحت سیطره داعش در سوریه و عراق واقع است و از شمال به مرزهای ترکیه وصل می‌شود.

به گفته دیده‌بان حقوق بشر سوریه کردها وارد درگیری‌ها با داعش در ورودی‌های منطقه "غویران" در جنوب شرق حسکه شده‌اند.

حسکه مرز استانی به همین نام در شمال شهر سوریه است که به طور مشترک توسط کردها و ارتش سوریه اداره می‌شود. داعش روز جمعه چند حمله انتحاری علیه ارتش و کردها انجام داد.

این چهارمین حمله داعش به شهر حسکه از ماه گذشته میلادی محسوب می‌شود که مناطق تحت نفوذ نیروهای دولتی سوریه در شهر حسکه را هدف قرار داده است.

داعش تلاش می‌کند تا براساس استراتژی خود جبهه‌های جنگ را گسترش دهد تا با این کار فشار بر دیگر جبهه‌ها علیه خود را بکاهد.

این گروه تروریستی اخیرا متحمل شکست‌های سنگینی از کردها در استان رقه شده‌اند.

انتهای پیام

کد N870499