دمشق از مردم حسکه خواست سلاح دست بگیرند

جنگ,سوريه

در پی حمله گروه تروریستی داعش به شهر حسکه سوریه و تلاش داعش برای اشغال این شهر، مقامات سوریه ساکنان حسکه را به بسیج برای مقابله با این تروریست‌ها دعوت کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری سوریه نیوز، عمران الزعبی، وزیر اطلاع‌رسانی سوریه در مصاحبه‌ای تلفنی ضمن فراخواندن اهالی حسکه برای بسیج شدن در مقابل حملات داعش، اعلام کرد: از هر زن و مردجوانی که توانایی حمل سلاح را دارد می‌خواهیم فورا به خطوط مقدم نبرد با داعش و دفاع از شهر حسکه بپیوندد.

برخی منابع در استان حسکه نیز از پیوستن تعداد زیادی از ساکنان این شهر به ارتش برای مقابله با داعش خبر دادند.

الزعبی درباره حمله‌ای که به ساختمان مرکز امنیتی حسکه صورت گرفت، گفت: تروریست‌های داعش با انفجار چندین بمب بخشی از این ساختمان را تخریب کرده و تعدادی را کشتند.به دنبال انفجار دو خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی ساختمان مرکز امنیتی شهر حسکه که توسط تروریست‌های داعش انجام شد، چندین تن کشته و زخمی شدند.

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه با اشاره به حملاتی که علیه نیروهای دولت سوریه در حسکه و دیگر مناطق کشور انجام شده است، گفت: ارتش با حملات تروریستی که پیش از این مانندی نداشته‌اند، مواجه است.

گروه تروریستی داعش روز پنجشنبه به شهر حسکه حمله کردند طبق اطلاعات چندین منبع اعضای این گروه تروریستی با نفوذ به محله النشره در جنوب شهر و کمین در چند خانه با ارتش و نیروهای حامی آن در اطراف ساختمان مرکز امنیتی و اطراف اداره برق درگیر شدند و در این درگیری‌ها چند تن از جمله تعدادی شهروند کشته و زخمی شدند.

در همین راستا، استاندار حسکه با اشاره به اینکه ارتش و نیروهای امنیتی به همراه گروه‌های مردمی در مواضع استراتژیک خود مستقر هستند و اقدامات پیشگیرانه برای حفظ امنیت شهر را در پیش گرفته‌اند، تاکید کرد: شرایط شهر خوب و شهر امن است.

همزمان با درگیری‌ها در حسکه میان داعش و نیروهای دولتی، این گروه تروریستی بار دیگر به شهر کوبانی نفوذ کرد و ضمن قتل عام بیش از 100 تن از اهالی این شهر دست به چندین حمله انتحاری زد.

انتهای پیام

کد N870189