به منظور شرکت در هشتمین دور مذاکرات هسته‌ای:

ظریف به وین رفت

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان بامداد امروز(شنبه) برای شرکت در مذاکرات هسته‌ای و بحث و بررسی پیرامون متن توافق جامع با وزرای خارجه گروه 1+5 عازم وین شد.

به گزارش خبرگزاری مهر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به منظور شرکت در هشتمین دور مذاکرات هسته‌ای و بحث و بررسی بر روی متن جامع توافق هسته‌ای بامداد امروز(شنبه) عازم وین شد.

قرار است ظریف پس از ورود به وین با جان کری وزیر خارجه آمریکا که روز گذشته(جمعه) عازم وین شده بود بطور جداگانه دیدار و گفتگو کند

آخرین دور مذاکرات هسته ای برای نگارش متن توافق جامع از روز چهارشنبه گذشته ۲۷ خردادماه با حضور سید عباس عراقچی ، مجید تخت روانچی و هلگا اشمید در وین آغاز شد.

معاونان و مدیران سیاسی شش کشور شرکت کننده در مذکرات هسته ای از روز گذشته در هتل کوبورگ وین محل برگزاری این گفتگوها حضور دارند و رایزنی های فشرده و متعدد میان کشورها به صورت دوجانبه و چند جانبه برگزار شده استکه این دیدارها در روزهای آتی بصورت فشرده تر و مکرر برگزار خواهد شد.

لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه، فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس و فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان به همراه فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز طی روزهای شنبه و یکشنبه وارد وین خواهند شد.

به گفته برخی منابع آگاه احتمالا نشست وزیران خارجه هفت کشور روز دوشنبه برگزار خواهد شد.