۰

سخنگوی وزارت خارجه حمله تروریستی به مسجدی در کویت را محکوم کرد

  • ۸۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
وزارت خارجه ايران

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان حمله تروریستی به مسجد امام صادق (ع) کویت را که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از نمازگزاران روز‌ه‌دار گردید، به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)،مرضیه افخم افزود:‌ تروریسم تکفیری همانطور که بارها جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده مهمترین تهدید ملت‌های منطقه است و برای مقابله با این تهدید دولت‌های منطقه باید مبارزه جدی با این پدیده شوم و منابع تغذیه مالی و فکری آن را در اولویت سیاست‌های امنیتی خود قرار داده و سازوکارهای جمعی منطقه‌ای را برای ریشه‌کن کردن آن هر چه سریعتر شکل دهند.

بر اساس این گزارش از ظهر امروز منابع کویتی از انفجاری انتحاری در یکی از مساجد شیعیان این کشور در مرکز شهر کویت و در زمان برگزاری نماز جمعه خبر دادند.

شبکه سومریه نیوز عراق اعلام کرد: این انفجار در مسجد امام صادق (ع) در منطقه الصوابر کویت رخ داده و چندین کشته و زخمی بر جای گذاشته است که هنوز تعداد دقیق آن مشخص نیست.

خبرگزاری رویترز گزارش داده، گروه موسوم به داعش مسئولیت حمله امروز به مسجد امام صادق (ع) در کویت را بر عهده گرفته است.

بر اساس بیانیه داعش ابوسلیمان الموحد نام تروریستی است که کمربند انفجاری خود را بین نمازگزاران در مسجد امام صادق (ع) منفجر کرده است. داعش در هفته های گذشته نیز اعلام کرده که مسئول حملات به مساجد شیعیان در یمن و عربستان بوده است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.