• ۲۲بازدید

حشمتی:‌ بخش بین‌الملل نمایشگاه قرآن، در راه است

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در نمایشگاه قرآن امسال چهار بازارچه عفاف و حجاب، نشر مکتوب، نرم‌افزار و محصولات فرهنگی برپا می‌شود.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حشمتی عصر امروز در آیین افتتاحیه بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم که در سالن خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد:‌ برنامه‌ریزی و طراحی نمایشگاه قرآن از ماه‌های پایانی سال 93 آغاز شده است و آن‌چه که امروز شاهد افتتاح آن هستیم حاصل تلاش جمعی نهادها، وزارتخانه‌ها و تشکل‌های مردمی است تا محیط مناسبی برای بازدید مردم فراهم شود.

وی ادامه داد:‌ چند گروه از جمله شهرداری، ستادهای شهرداری، مدیریت دفاع مقدس، باغ موزه دفاع مقدس، باغ کتاب و بسیاری از کمیته‌های محتوایی به ما در برپایی این نمایشگاه کمک کردند.

حشمتی افزود:‌ از جمله ویژگی‌های نمایشگاه امسال این است که برای اولین بار از سالن باغ کتاب که بسیار بی‌نظیر است در این نمایشگاه استفاده می‌کنیم و نزدیک 15 هزار متر مربع فضای مسقف داریم که نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

معاون وزیر ارشاد همچنین گفت: در نمایشگاه امسال 19 کمیته اجرایی و 27 کمیته محتوایی داریم و 4 بازارچه عفاف و حجاب، نشر مکتوب، نرم‌افزار و محصولات فرهنگی در نمایشگاه امسال دایر می‌شود. برپایی شب‌های شیدایی، مراسم شب قدر و تقدیر و تکریم از فعالان قرانی که با حضور رئیس محترم جمهور انجام می‌شود از جمله برنامه‌های امسال نمایشگاه است.

حشمتی در پایان اظهار کرد: برپایی این گونه نمایشگاه‌ها در خاورمیانه بی‌نظیر است و خیلی از کشورهای عربی می‌خواهند نمایشگاهی با این کیفیت را در کشور خود برپا کنند. ما در اواسط ماه مبارک هم بخش بین‌الملل نمایشگاه را افتتاح می‌کنیم.

انتهای پیام

وبگردی