افخم: خطوط قرمز رهبری بسیار کمک‌کننده است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: پشتوانه سیاست خارجی ایران هم حمایت‌های رهبری و هم رهنمودها و راهبردهای ایشان است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرضیه افخم در نشست خبری صبح امروز خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری در رابطه با بیانات اخیر مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر لغو تحریم‌ها در همان لحظه توافق و این که با توجه به کارشکنی‌های طرف غربی و اظهارات آمریکایی‌ها پیرامون این مساله روند لغو تحریم‌ها در صورت حصول توافق نهایی در مذاکرات پیش رو چگونه خواهد بود گفت: در ابتدا از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های مقام معظم رهبری و تیم مذاکره کننده همچنین اعتمادی که ایشان به کاری که صورت می‌گیرد دارند تشکر کنم.

وی ادامه داد: پشتوانه سیاست خارجی ایران حمایت رهبری و هم رهنمودها و راهبردهایی هست که ایشان تعیین می‌کنند و هم حمایت و پشتیبانی ملت ایران است که بسیار گران بها بوده و سرمایه‌ عظیمی برای کشور است. که این برای تیم مذاکره‌کننده راهگشا و تعیین‌کننده است.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان خاطرنشان کرد:‌ همه موضوعات در حال حاضر در دست مذاکره است . اجازه بدهید روند مذاکرات جاری که بسیار فشرده است و در مرحله سختی قرار دارد پیگیری شود. همه موضوعات در حال گفت و گو است . حتما باید اجازه بدهیم که این گفت‌وگوها در سطح کارشناسان و معاونین و در زمان خود در سطح وزرا ادامه یابد تا شکل نهایی خود را بگیرد در عین حال خطوط قرمزی که در بحث هسته‌ای مقام معظم رهبری تبیین و تشریح کردند بسیار کمک‌کننده و روشن‌کننده است.

این خبر تکمیل می‌شود.

کد N867695