امیرعبداللهیان در کمیسیون امنیت مطرح کرد،

رایزنی ایران با سازمان ملل برای پایان دادن به فاجعه انسانی یمن

سیاسی

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه با وخیم دانستن وضعیت انسانی یمن تاکید کرد که جمهوری اسلامی رایزنی‌های زیادی با سازمان ملل برای پایان دادن به این فاجعه انسانی انجام داده ولی در نهایت معتقد است که مشکلات باید براساس گفت‌وگوی فیمابین طرف‌های درگیر حل و فصل شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز بعد از ظهر میزبان حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه بود که او گزارشی از تحولات منطقه با تمرکز بر بحران یمن ارائه کرد.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه وضعیت انسانی یمن وخیم است گفت که این فاجعه به دلیل محاصره یمن و حملات مداوم هوایی سعودی صورت گرفته است. در چنین شرایطی جمهوری اسلامی رایزنی‌های زیادی را با سازمان ملل برای پایان دادن به این فاجعه انسانی انجام داده است.

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد که مشکلات به وجود آمده در منطقه راهکار نظامی ندارد و باید این مشکلات براساس گفت‌وگو فی مابین طرف‌های درگیر حل و فصل شود.

به گزارش ایسنا بعد از این توضیحات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قطعنامه 2216 را یک سویه و ناعادلانه توصیف کرد و از سازمان ملل خواستار برخورد منصفانه با مسائل بین المللی شد چون رفتارهایی با استاندارد دوگانه سازمان ملل باعث افت و افول این نهاد بین المللی خواهد شد.

این کمیسیون در ادامه جلسه خود محمدحسن آصفری و عوض حیدرپور را به عنوان عضو ناظر در هیات نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت و اسماعیل کوثری و مهدی دواتگری را برای انتخاب یک نفر جهت عضویت در شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و ساماندهی و تمرکززدایی از تهران به صحن علنی مجلس معرفی کرد.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین در جلسه خود ضمن تصویب لایحه موافقت‌نامه همکاری‌های امنیتی و انتظامی بین دو دولت ایران و جمهوری تاجیکستان، بعد از بررسی لایحه یک شوری قوه قضاییه در ارتباط با تشکیل واحد پلیس قضایی، آن را رد کرد. همچنین کلیات لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت که ادامه بررسی آن به جلسات بعدی موکول شد.

انتهای پیام

کد N867222