پوتین: روسیه از تغییر موضع ایران خوشحال است

ایران و روسیه,ولادیمیر پوتین,مذاکرات هسته ای ایران با 5 بعلاوه 1

رئیس جمهور روسیه گفت: از اینکه موضع ایران بطور محسوس دگرگون شد و این امر امکان نیل به سطح کنونی مذاکره و توافقات جاری را داد خیلی خوشحال شده‌ایم. ما بلاتردید از این توافقات حمایت می‌کنیم.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاري ريا نووستي، پوتین گفته است: از اینکه موضع ایران بطور محسوس دگرگون شد و این امر امکان نیل به سطح کنونی مذاکره و توافقات جاری را داد خیلی خوشحال شده‌ایم. ما بلاتردید از این توافقات حمایت می‌کنیم. رئیس‌جمهور روسیه گفت: می‌خواهم تأکید نمایم مطرح کردن درخواست‌های مطلقاً اجرا نشدنی از ایران و غیرمهم از نقطه نظر حل مسئله اصلی یعنی مسئله عدم گسترش بازدهی منفی دارد. این امور مخصوصاً و برای بهم زدن توافق مطرح مي‌شود.
پوتین خاطر نشان کرد روند اجرای توافقات مربوط به برنامه هسته‌ای ایران به 6 ماه وقت نیاز خواهد داشت: فکر می‌کنم موافقتنامه در آینده ای نزدیک امضا مي‌شود.

رئیس جمهور روسیه در ادامه گفت: ما دیروز با مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ملاقات داشتیم. در مرحله بعدی باید روند تحقق این توافقات آغاز شود. این امر به قریب به 6 ماه نیاز خواهد داشت. به گفته وی، موضع مثبت ایالات متحده به امر و حمایت کنگره از توافقات هم مأموریت فوق العاده مهمی است. سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسيه روز جمعه گفت مذاکرات ایران و گروه 5+1 فی الواقع وارد رژیم دائمی شده و هیئت‌ها در وین هستند و تا آخر ژوئن آنجا خواهند بود. ریابکوف همچنین گفت روسيه بحث شدید با میانجیگران بین‌المللی در مورد لغو تحریم تحویل اسلحه به ایران را ادامه می‌دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی gazeta.ru، پوتین تأکید نموده امضای توافق با ایران می‌تواند دستآورد اصلی دوران ریاست جمهوری اوباما در بخش سیاست خارجی باشد.

52310

کد N866563