آغاز مذاکرات سالانه آمریکا و چین با هدف کاهش تنش‌های دوجانبه

آمريكا,چین

یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت، واشنگتن و چین در آغاز نشست سه روزه در سطح کابینه با هدف مدیریت روابط میان دو طرف مذاکرات "صمیمانه‌ای" برگزار کردند.

یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت، واشنگتن و چین در آغاز نشست سه روزه در سطح کابینه با هدف مدیریت روابط میان دو طرف مذاکرات "صمیمانه‌ای" برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، طرف آمریکایی به ریاست "آنتونی بلینکن"، معاون وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر بر نگرانی‌های مربوط به اقدامات چین در دریای چین جنوبی تاکید کرد.

آمریکا همچنین نگران امنیت سایبری شرکت‌ها و نهادهای دولتی خود به دنبال حملات اخیر سایبری است و مقصر آن را هکرهای چینی می‌داند.

بیش از 400 تن از مقام‌های چینی در واشنگتن هستند تا در مذاکرات سالانه با نام "گفت وگوی اقتصادی و استراتژیک" با حضور وزرای کابینه ایالات متحده آمریکا مذاکره کنند.

این نشست در حالی برگزار شده که اعتماد میان دو طرف در حال متزلزل شدن است و اختلافاتی میان دو کشور وجود دارد.

نگرانی‌های آمریکا درباره تسلط اقتصادی چین بر عرصه مالی جهانی و اعمال محدودیت‌ها بر مشاغل و تجارت‌های آمریکایی در چین افزایش یافته است.

دو طرف همچنین به دنبال کاهش تنش‌ها با استفاده از همکاری‌های چند جانبه نظیر تغییرات جوی، برنامه اتمی کره شمالی، مقابله با داعش و حمایت از توسعه جهانی هستند.

معاون وزیر امور خارجه آمریکا به همراه جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده قرار است ریاست مذاکرات امنیتی را با یانگ جیچی، مشاور ارشد وزارت خارجه در امور سیاسی و روابط بین‌المللی چین و معاون وزیر امور خارجه این کشور بر عهده بگیرند..

جک لیو، وزیر خزانه داری آمریکا و معاون نخست وزیر چین هم ریاست کارگروه‌های اقتصادی را برعهده دارند و مقام‌های ارشد دولت پکن روز چهارشنبه در کاخ سفید با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا دیدار خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N866198