اوباما: نژاد پرستی در آمریکا هنوز درمان نشده است

سیاسی

رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ای گفت، مشکل نژادپرستی در آمریکا هنوز درمان نشده و آمریکا هنوز نتوانسته است بر تاریخ آکنده از نژادپرستی خود غلبه کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، باراک اوباما،‌ رئیس جمهوری آمریکا درمصاحبه‌ای که پس از دستگیری یک فرد سفید پوست در ارتباط با حادثه تیراندازی علیه سیاه‌پوستان در کلیسایی در شهر چارلستون آمریکا، انجام داد گفت: هنوز مشکل نژادپرستی در آمریکا درمان نشده است.

وی تاکید کرد: مساله این نیست که استفاده از لفظ "کاکاسیاه" در فضای عمومی بی‌ادبانه است. این معیاری برای اینکه نژادپرستی وجود ندارد نیست. همچنین مساله مربوط به تبعیض آشکار نیز نیست. مسائلی که 200 تا 300 سال قبل اتفاق افتاده‌اند یک شبه به طور کامل از جوامع پاک نمی‌شوند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین تصریح کرد، از زمانی که وی از یک مادر سفیدپوست و یک پدر سیاه‌پوست زاده شد، نگرش ها درباره مساله نژاد به طرز چشمگیری بهبود یافته است اما میراث برده‌داری همچنان سایه‌ای طولانی داشته و این همچنان بخشی از دی.ان.ای است که به نسل بعد منتقل می‌شود.

اوباما همچنین از این بابت که نفوذ انجمن اسلحه آمریکا در کنگره اینقدر قدرتمند است که پس از حادثه کشته شدن 20 کودک در یک مدرسه ابتدایی در ایالت کنتیکات در 2012 نگذاشت قانون محدودیت مالکیت اسلحه تصویب شود، اظهار ناراحتی کرد.

اوباما گفت: درست بعد از آنکه 20 کودک شش ساله در مدرسه "سندی هوک" در شهر نیوتاون با اسلحه قتل عام شدند کنگره آمریکا هیچ کاری انجام نداد. این زمانی بود که من کاملا احساس انزجار کردم و بسیار منزجر شدم.

انتهای پیام

کد N865956