منصوری آرانی: نسخه اصلاح شده طرح هسته‌ای مجلس روند مذاکرات را تسهیل می‌کند

مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای را در راستای روند مذاکرات تحلیل کرد و گفت که تلاش شده نسخه اصلاح شده این طرح تسهیل کننده روند کار مذاکره کنندگان باشد.

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد:‌ متن طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای با توجه به دیدگاه‌های مختلفی که در مجلس وجود دارد نسخه تعدیل شده‌ای آن است که باعث می‌شود به هیچ عنوان دست تیم مذاکره کننده بسته نشود. در حالی که طرح قبلی می‌توانست موجب بستن دست مذاکره کنندگان شود.

وی افزود:‌ در این طرح راهبردها و خطوط قرمز شفاف شده و در تاکتیک‌ها سعی شده دست تیم مذاکره کننده باز باشد تا این امر به روند کار کمک کند. ما معتقدیم این طرح می‌تواند به طرف مقابل مذاکره فشار بیاورد که بدانند مجلس حساس است و در عین حال خط قرمزها نیز شفاف شده و همه جوانب امر در این طرح پیش بینی شده است.

نماینده مردم آران و بیدگل در مجلس ادامه داد: مجلس موظف به صیانت از حقوق مردم است که ما باید وظیفه‌ی خود را به خوبی انجام دهیم . مهم این است که دست تیم مذاکره کننده را نبسته‌ایم و مانعی بر سر راه آنها قرار نداده‌ایم بلکه سعی کرده‌ایم در این طرح به گونه‌ای پیش برویم که کمترین مانع پیش پای مذاکره کنندگان باشد و این طرح بتواند روند کار را تسهیل کند.

منصوری آرانی با بیان این که این طرح در ادامه روند مذاکرات قابل تحلیل است اظهار کرد: نسخه اصلاح شده طرح تفاوت زیادی با متن قبلی طرح دارد که ممکن بود در روند مذاکرات ایجاد مانع کند.

انتهای پیام

کد N865295