جانشین فرمانده نهاجا: نمایشگاه و موزه نیروی هوایی ارتش ساخته می‌شود

موزه,ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي هوايي ارتش

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: به زودی نمایشگاه و موزه هوایی نیروی هوایی ارتش با نمایش بیش از 61 نوع هواپیما که شامل اولین پرنده تا هواپیماهای موجود خواهد بود، در پایگاه شهید لشگری ساخته خواهد شد.

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: به زودی نمایشگاه و موزه هوایی نیروی هوایی ارتش با نمایش بیش از 61 نوع هواپیما که شامل اولین پرنده تا هواپیماهای موجود خواهد بود، در پایگاه شهید لشگری ساخته خواهد شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر سرتیپ خلبان علیرضا برخور اظهار کرد : در حدود پنج سال است که در صدد بودیم در پادگان قلعه مرغی که جزو تاریخ هوانوردی و اولین جایی است که تجهیزات پرنده (هواپیما) در آن ظهور کرد، نمایشگاه و موزه نیروی هوایی را احداث کنیم ولی تاکنون موفق به انجام این کار نشده بودیم.

وی در ادامه با بیان این که قرار شده در یکی از رمپ های جنوبی فرودگاه مهرآباد، این نمایشگاه را احداث کنیم، افزود: در این نمایشگاه بیش از 61 نوع هواپیما که شامل اولین هواپیمای به پرواز درآمده در ایران تا هواپیماهای موجود، مانند هواپیماهای سوخت رسان 747، 707، ترابری سی 130، فرنشیپ و دیگر پرنده ها خواهد بود، به نمایش عموم گذاشته می شود.

برخور تصریح کرد: برای مشارکت در احداث این نمایشگاه که حدود 11هزار متر مربع وسعت خواهد داشت، 9 سازمان داوطلب بودند که ما با بنیاد تعاون ارتش صحبت کردیم و از آنها خواستیم که بررسی هایشان را انجام دهند. در این نمایشگاه سالنی در نظر گرفته شده که تاریخچه نیروی هوایی در آن به نمایش در خواهد آمد. ضمن اینکه موزه فعلی نهاجا که در ستاد این نیرو قرار دارد نیز به نمایشگاه و موزه هوایی منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه، غرفه ای که نقش نیروی هوایی در هشت سال دفاع مقدس و عملیات های این نیرو را به نمایش خواهد گذاشت نیز تعبیه شده است و در این راستا دفتر مطالعات نهاجا بیش از 40 کتاب در دست تألیف دارد.

جانشین نیروی هوایی ارتش بیان کرد: در این غرفه، بخشی از عملیات های نیروی هوایی به صورت تصویری و همراه با موزیک های حماسی به نمایش گذاشته می شود. در کنار این نمایشگاه، غرفه هایی برای تفریح و سرگرمی، استراحت، پارکینگ و همچنین فضای سبز در نظر گرفته شده است.

برخور در پایان اظهار امیدواری کرد که این نمایشگاه مهر ماه سال جاری افتتاح شود.

انتهای پیام

کد N864230