نابودی 115 بیمارستان و مرکز درمانی در یمن/هیات منصور هادی برای آتش‌بس شرط گذاشت

یمن

شبکه المیادین اعلام کرد که هیات دولت فراری یمن پذیرش «مشروعیت» عبد ربه منصور هادی را به عنوان پیش‌ شرط هرگونه آتش‌بس در این کشور به هیات صنعاء مطرح کرده است. در همین حال، سخنگوی وزارت بهداشت یمن اعلام کرد که حملات ائتلاف عربی موسوم به طوفان قاطع باعث تخریب 115 مرکز درمانی و بیمارستان در اقصی‌ نقاط یمن شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از این شبکه ماهواره‌ای، تمیم الشامی، سخنگوی وزارت بهداشت یمن در سخنانی عنوان داشت: برخلاف آنچه که اسماعیل ولد شیخ احمد فرستاده سازمان ملل به یمن می‌گوید ما اطلاعات رسمی در مورد رسیدن هیچ‌گونه کمک‌ یا اطلاعاتی در مورد اینکه این کمک‌ها به دست یمنی‌ها خواهد رسید، نداریم.

وی افزود: حملات ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان باعث تخریب 115 مرکز درمانی و بیمارستان در اقصی نقاط یمن شده است که 62 بیمارستان در حملات عربستان به طور کامل ویران شده است.

این مقام یمنی عنوان داشت: تب دَنگی از بیماری‌های خطرناکی است که در تعدادی از مناطق به دلیل نبود پیشگیری و به دلیل حملات شیوع پیدا کرده است.

از سوی دیگر منابع دیپلمات در مصاحبه با خبرنگار المیادین عنوان داشتند که گروه دولت فراری یمن این شرط را بر گروه صنعاء طرح کرده‌اند که «مشروعیت» عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن را برای پذیرفته شدن آتش‌بس به رسمیت بشناسند.

در همین حال خبرنگار المیادین به نقل از منابع نظامی اعلام کرد که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اردوگاه نظامی عربستان را در ظهران با 36 موشک هدف قرار دادند و برج عربستانی المعین در جیزان را بمباران کردند.

همزمان در اثر اصابت راکت به یک پایگاه نظامی در الخوبه در منطقه مرزی جازان، یک سربازان عربستانی کشته و چند تن دیگر زخمی شدند.

در همین حال گفته شده است که آرامش شکننده‌ای در عدن حکمفرماست و جنگنده‌های ائتلاف سعودی به صورت مداوم به پرواز در می‌آیند.

همچنین آمار شهدای حمله به مسجد قبة المهدی در صنعاء به چهار تن افزایش یافته است و در این میان چندین تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

همزمان در حملات ائتلاف سعودی به منطقه بنی معاذ در صعده دو زن به شهادت رسیدند.

همچنین مدیر اداره بهداشت و جمعیت یمن اعلام کرد که 21 میلیون یمنی از سوء‌ تغذیه رنج می‌برند.

انتهای پیام

کد N863901