ابوترابی در پاسخ به تذکری،

طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای پس از رسیدگی به طرح استانی انتخابات بررسی می‌شود

انتخابات,انتخابات مجلس,استانی شدن انتخابات

نماینده مردم اراک نسبت به در دستور قرار نگرفتن طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ملت به ابوترابی تذکر داد.

ولی ابوترابی فرد زمان رسیدگی به این طرح را پایان رسیدگی به طرح استانی شدن انتخابات عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، محمد حسن آصفری در تذکری گفت: نمایندگان طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای را با رای بالایی به تصویب رساندند. این طرح دومین دستور چاپ شده در دستور کاری امروز مجلس قرار دارد اما متاسفانه از دستورات کاری که فرهنگی قرائت کرد حذف شده است.

نماینده مردم اراک با استناد به حصول قانون اساسی و مواد 24 و 159 آیین نامه داخلی مجلس گفت: طبق این اصول قانون اساسی و مواد آیین نامه طرح‌ها باید با توجه به فوریت آن در دستور کار مجلس قرار گیرد و همان طور که مشاهده کردیم ائمه جمعه، مسئولان کشور و همه ملت در مراسم تشیع جنازه شهدای غواص درخواستشان این بود که موضوع هسته‌ای در دستور کار قرار گیرد.

وی تاکید کرد:‌ اجازه این برخوردها و بی‌نظمی را ندهید؛ چون همه نمایندگان در این باره متفق‌ القول هستند. اگر پشت پرده مساله‌ای است به ما هم بگویید در غیر این صورت اجازه دهید این طرح در دستور کار قرار گیرد.

همزمان با این تذکر آصفری تعدادی از نمایندگان با 4- 4 کردن سخنان وی را تایید کردند.

ابوترابی فرد در پاسخ به این تذکر گفت: همان طور که قبلا توضیح داده شد با تقاضای همکاران و رای 92 درصد مجلس طرح مذکور در دستور رسیدگی قرار گرفت. اما از نظر آیین نامه باید دستور جاری تعیین تکلیف شود و طرح اولویت‌دار الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای رسیدگی شود.

وی با استناد به تبصره 1 ماده 4 آیین نامه داخلی مجلس تاکید کرد: طرح استانی شدن انتخابات با تغییر دستور در دستور کار قرار گرفته بنابراین پس از پایان رسیدگی به آن طرح، الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای مورد رسیدگی مجلس قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N863639