آیت‌الله صافی:

اختلاط در دانشگاه زمینه‌ساز فساد است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني,دانشگاه

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی، از کسانی که معتقدند فضای اختلاط در دانشگاه‌ها مشکلی ایجاد نمی‌کند،‌ انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار مدیرکل نظارت و ارزیابی ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور، با ابراز خرسندی از توفیقات دانشگاه دخترانه حضرت معصومه(س) اظهار کرد: این کاری که صورت گرفته است کار بسیار بزرگی است که باید دستاوردهای آن برای مردم تبیین شود.

وی ادامه داد: همه باید تلاش کنیم تا این الگو به موفقیت کامل برسد چراکه این اقدام مرضی رضای حضرت ولی عصر(عج) است.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در ادامه با انتقاد از کسانی که معتقدند فضای اختلاط در دانشگاه‌ها مشکلی ایجاد نمی‌کند، اظهار کرد: باید این افکار را مجاب کرد که اختلاط دختر و پسر در دانشگاه‌ها زمینه‌ساز فساد است و به تحصیل آنان لطمه وارد می‌کند.

وی ادامه داد: در بسیاری از کشورها دانشگاه‌ها و مراکز علمی خاص خواهران وجود دارد و این مراکز آزادانه به فعالیت‌های علمی گسترده می‌پردازند.

این مرجع تقلید با اشاره به نام این دانشگاه اظهار کرد: آستان مقدس حضرت معصومه(س) نیز می‌بایست این دانشگاه را حمایت کند تا روند توسعه آن تکمیل شود.

وی گفت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد تا این دانشگاه و دانشگاه‌هایی این چنین در مسیر خود با شکست مواجه نگردند. چرا که این باعث مشکلات بسیاری خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه‌نیوز، این استاد حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به رشته‌های دایر در دانشگاه حضرت معصومه(س) تأکید کرد: باید رشته‌های آموزشی این دانشگاه متناسب با رشته‌های مورد نیاز خواهران باشد.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی با اشاره به سیاست شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر هدایت خیرین به سمت مشارکت در حوزه علم و فناوری این اقدام را بسیار پسندیده و مفید ارزیابی کرد.

این مرجع تقلید در پایان افزود: حمایت از این اقدام برای همه ضرورت دارد و اینجانب نیز به سهم خود از چنین کاری حمایت خواهم کرد.

در ابتدای این دیدار دکتر علیرضا باقری ثالث در سخنانی با اشاره به تأسیس این دانشگاه دخترانه اظهار کرد: در ابتدای را‌ه‌اندازی این دانشگاه مخالفینی داشت. اما اکنون خوشبختانه شاهد موفقیت‌های این دانشگاه که مبتنی بر افکار مراجع عظیم الشأن تقلید است، می‌باشیم.

وی ادامه داد: اخیراً مجمع خیرین دانشگاه حضرت معصومه(س) با هدف حمایت از این دانشگاه تشکیل شده است و از محضر حضرتعالی استدعا داریم تا خیرینی که به شما مراجعه می‌کنند را به سمت زمینه‌های خیر در این دانشگاه هدایت فرمایید.

در ادامه مهدی اسکندری دبیر هیأت مؤسس مجمع خیرین دانشگاه حضرت معصومه(س) نیز در سخنانی با اشاره به این‌که «صرف حمایت از این دانشگاه خود کار خیر است» افزود: حمایت از این دانشگاه نشر عملی عفاف است.

وی با اشاره به تجربه تلخ دانشگاه تک جنسیتی فاطمیه قم افزود: باید تلاش کنیم و به گونه‌ای حمایت کنیم تا تجربه ایجاد دانشگاه حضرت معصومه(س) هرگز منجر به شکست نشود.

انتهای پیام

کد N862483