پوتین:

در مذاکرات هسته ای درخواست های دست نیافتنی مطرح نشود

سیاسی

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که در مذاکرات هسته ای با ایران نباید خواست هایی دست نیافتنی مطرح شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترفکس، ولادیمیر پوتین در خصوص دستیابی به توافق جامع هسته ای بین ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین و آلمان تا پیش از ضرب الاجل ۱۱ تیرماه ابراز خوشبینی کرد.

وی تاکید کرد: آن چیزی که می تواند در مذاکرات هسته ای جاری مخرب باشد، طرح عمدی درخواست هایی است که دست نیافتنی است و در مقایسه با حل و فصل موضوع اصلی که جلوگیری از گسترش سلاح های هسته ای است، چندان اهمیتی ندارد.

رئیس جمهوری روسیه به این که چه کشوری «درخواست های دست نیافتنی خود را «به طور عمدی» در مذاکرات هسته ای با ایران مطرح می کند، اشاره ای نکرد. این در حالی است که منابع آگاه می گویند طرح مسائلی از جمله لزوم بازرسی تاسیسات نظامی ایران از سوی آمریکا موجب کندی مذاکرات شده است.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که نمایندگان ایران و گروه ۱+۵ از روز گذشته اعلام کردند مذاکرات خود را تا ضرب الاجل ۱۱ تیر ماه در وین اتریش ادامه خواهند داد. گفته می شود که ممکن است برای حل و فصل مسائل اصلی باقی مانده وزرای خارجه هفت کشور به این مذاکرات بپیوندند.

گفتنی است ایران و گروه ۱+۵ در حال مذاکره بر سر نگارش متن توافق جامع هسته ای در چارچوب راه حل های بدست آمده در مذاکرات ۱۳ فرورین لوزان سوئیس هستند.