داعش در الانبار به محاصره کامل درآمد

ایرنا نوشت:

عضو شورای استان الانبار اعلام کرد: نیروهای عراقی با محاصره مناطق تحت کنترل تروریست های داعش در استان الانبار، در تلاش برای قطع راه های امدادرسانی به آنها و تدارک برای آزادسازی این مناطق هستند.

به گزارش ایرنا، «شلال الحلبوسی» روز پنجشنبه در گفت وگو با شبکه خبری سومریه نیوز افزود: آموزش تعداد زیادی از نیروهای داوطلب مردمی نیز در چند روز آینده به پایان خواهد رسید.

وی گفت: نیروهای امنیتی با حرکت به سمت مناطق تحت کنترل داعش در استان الانبار، آنها را از همه جهت محاصره کرده و در تدارک حمله برای آزادسازی این مناطق هستند.

عضو شورای استان الانبار افزود: در حال حاضر شمار زیادی از نیروهای مردمی در اردوگاه های الانبار دوره آموزشی را به پایان رسانده و منتظر دریافت سلاح برای پیوستن به نیروهای تحت فرماندهی عملیات الانبار و عملیات مشترک برای آزادسازی کامل این استان هستند.

وی گفت: تعداد زیادی از نیروهای داوطلب مردمی نیز در روزهای آینده دوره آموزشی خود را به پایان خواهند رساند.

شورای استان الانبار روز پنجشنبه اعلام کرد که سه هزار و 500 نیروی داوطلب مردمی عشایری این استان، دوره آموزشی را به پایان رسانده اند و به زودی در برخی مناطق الانبار مستقر خواهند شد.

ارتش عراق در چند ماه اخیر توانسته است با کمک نیروهای داوطلب مردمی و عشایری، پیروزی هایی را به دست آورده و برخی شهرها را از وجود تروریست ها پاکسازی کند.

گروه تکفیری- تروریستی داعش که با حمایت غرب و کشورهای همپیمان آمریکا ایجاد شده، جنایت های هولناکی را در سوریه و عراق مرتکب شده است. این گروه با اشغال برخی مناطق تاکنون هزاران نفر را به قتل رسانده و سبب آوارگی صدها هزار نفر شده است.

5252

کد N861952