ابراهیم جعفری:

همه باید برای نابودی تروریسم به عراق کمک کنند

سیاسی

وزیر امور خارجه عراق با تاکید بر لزوم نابودی گروهک تروریستی داعش و اشاعه فرهنگ صلح گفت: تروریسم تهدیدی برای همگان است و همه باید عراق را در جنگ با این پدیده حمایت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از السومریه نیوز، ابراهیم جعفری بعد از نشست با سفرای کشورهای عربی در چین با صدور بیانیه ای گفت: چارچوب فعالیت های سیاسی در خدمت جامعه است و دیپلماسی و فرهنگ ملی باید شهروندان را در نظر داشته و به دنبال تحکیم روابط ملت ها با یکدیگر باشد.

وی خواستار نابودی داعش و اشاعه فرهنگ صلح شد و هشدار داد که این گروهک تروریستی چندین نسل از جوانان را تهدید می کند. وزیر خارجه عراق تصریح کرد: امروز دولت عراق توانسته ضمن حفظ وحدت میان شهروندان عراقی با تروریسم مبارزه کند.

به گفته جعفری بغداد تلاش می کند فضای اعتماد را میان گروه های مختلف سیاسی برقرار کرده و موانع میان دولت مرکزی و دولت اقلیم کردستان را از بین ببرد. وی افزود: امروز بغداد تلاش می کند روابط خود را با کشورهای جهان به ویژه کشورهای همسایه از سر گیرد.

پیش از این ابراهیم جعفری در دیدار با ایاد مدنی دبیر کل سازمان همکاری اسلامی گفته بود که عراق در معرض حملات وحشیانه تروریستی از جانب گروهک داعش قرار دارد و بغداد به نیابت از تمام جهان با این گروهک مبارزه می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']