نماینده مردم رشت:

دولت بیش از هر زمانی نیاز به همدلی و همزبانی دارد

دولت و ملت، همدلی و همزبانی

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت یازدهم در کارزار حساسی است و بیش از هر زمانی به همدلی و همزبانی مردم نیاز دارد.

حسن تامینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، افزود: دولت یازدهم هم‌اکنون در دو جبهه مذاکرات هسته‌ای و اقتصاد کشور در شرایط حساسی است که نیاز به حمایت ما دارد.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه نقد، حق تمام شهروندان است و تحت هیچ شرایطی نباید و نمی‌توان جلوی صداهای منتقد را گرفت، با شناختی هم که از اعضای محترم دولت داریم آن‌ها هم‌ چنین مطالبه‌ای ندارند، اما باید بپذیریم که آن‌چه دولت در دو سال گذشته کاشته در آستانه به شکوفه نشستن است. مقام معظم رهبری نیز با درایتی که داشتند، با توجه به مشکلات پیش‌روی دولت امسال را سال همدلی و همزبانی دولت و مردم نامیدند.

وی گفت: مذاکره‌کنندگان هسته‌ای که فرزندان این انقلاب هستند در خط مقدم جبهه در حال مبارزه با زیاده‌خواهی‌های آمریکا هستند. یقینا آنان که رهبری به آن‌ها لقب رزمنده داده‌اند، با مقامات عالیرتبه کشور هماهنگ هستند و خطوط قرمز تعیین شده را رعایت خواهند کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: تا ۱۱ تیرماه که سقف زمانی برای رسیدن به توافق هسته‌ای است، فرصت کمی باقی مانده و باید از مذاکره‌کنندگان که نمایندگان مردم هستند، حمایت کرد.

وی گره‌ زدن تمام مشکلات کشور به تحریم‌ها را اشتباه دانست و در عین حال ابراز عقیده کرد:‌ باید بپذیریم که تحریم‌های ظالمانه غرب تاثیرات مخربی بر اقتصاد کشور گذاشته است و چه بسا بدون تحریم‌ها حرکت متوقف نشدنی مردم ایران در مسیر پیشرفت، شتاب مضاعفی بگیرد. البته مردم ایران ثابت کرده‌اند که با وجود تحریم‌های ظالمانه هم روی پای خودشان می‌ایستند، اما قطعا رفع تحریم‌ها تاثیر بسیار مثبتی بر اقتصاد کشور خواهد گذاشت.

وی تاکید کرد: خوشبختانه دولت گام‌های موثری در عرصه‌ اقتصاد برداشته و از تصمیمات هیجانی اجتناب کرده است. با این حال مردم انتظار دارند تحرکات اقتصادی دولت در سبد خانوار مردم نیز محسوس باشد.

وی درباره انتخابات پیش رو و ضرورت حضور گسترده مردم در انتخابات نیز گفت: حضور مردم پای صندوق‌های رای پشتوانه عظیم انقلاب در ۳۷ سال گذشته بود؛ اما تا انتخابات فرصت زیادی باقی مانده و فعلا باید تلاش خود را معطوف به خدمت‌رسانی به مردم کنیم.

انتهای پیام

کد N861321