جبهه یکتا فعلا مقاصد انتخاباتی ندارد

ایسنا نوشت:

عضو هیأت موسس جبهه یکتا گفت:‌ هدف جبهه یکتا فعلا برنامه ریزی و انسجام برای انتخابات نیست. محمد عباسی در حاشیه مراسم ختم همسر محمدرضا رحیمی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا جبهه یکتا برای حضور در انتخابات مجلس تشکیل شده است یا خیر ؟ اظهار کرد: هدف جبهه یکتا فعلا برنامه ریزی و انسجام برای انتخابات نیست؛ گرچه وزرای دولت نهم و دهم و خیلی از افراد دیگر در مجلس حضور داشته اند و ممکن است ظرفیت هایشان برای حضور در مجلس مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود:‌ یکتا در حقیقت یک جبهه گفتمانی است و اساسا جبهه های گفتمانی مرحله و مقدمه ای برای شکل گیری تشکل هایی که می خواهند بعدا سازمان بگیرند، هستند. فعلا دوستان ما در نظر ندارند به عنوان یک حزب یا تشکل خاصی فعالیت کنند که نیاز به مجوز داشته باشد.

عباسی با اشاره به گفتمان جبهه یکتا یادآور شد: در طول فاصله دولت نهم و دهم در طول انقلاب اسلامی انسان هایی بودند که زحمت کشیدند و متخصص هستند و معتقدند که خدمت در جمهوری اسلامی الزاما به وکالت و وزارت منحصر نمی شود . به همین دلیل در چند بعد جمع کثیری از مدیران نظام به خصوص در دولت های نهم و دهم جمع شده اند تا بتوانند با نقد عالمانه و منسجم کمک کنند راه را جدی تر بروند، نیروها را منسجم و متشکل کنند چون هر کاری در کشور نیاز به برنامه دارد و به همین دلیل معتقدم این مسیر طولانی نیروهای خدوم می تواند در این زمینه یاور خوبی باشد و این از مهمترین اهدافی است که یکتا بر اساس آن شکل گرفته است.

وزیر پیشین ورزش و جوانان در ادامه گفت: اعضای مجموعه یکتا خودشان را جزئی از مجموعه اصولگرایان ولایی کشور می‌دانند و ما معتقدیم که اصولگرایان می‌توانند با انسجام، متشکل شوند و به سمت وحدت آفرینی حرکت کنند.

وی همچنین درباره پیش بینی اش از ترکیب آینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما گمان می کنیم ملت خداجوی ایران یک بار دیگر مثل همیشه توفنده در انتخابات شرکت خواهند کرد و این مسأله را هم توصیه می کنیم ولی اینکه ترکیب مجلس چه باشد ، ان شاء الله از خادمان ملت و نیروهایی که ولایی و دلسوز باشند انتخاب شوند چون جامعه همچنان چنین نیرویی را می پسندد.

عباسی در پاسخ به این سوال که ایا جبهه اصلاح طلبی نیز چنین نیروهایی دارد یا خیر ؟ اظهار کرد: حتما در همه جبهه ها از این نیروها پیدا می‌شود ولی بنا به دیدگاه های فکری و سلایقی که وجود دارد معمولا نیروهای متدین و ولایی در این عرصه پیشقدم هستند.

این عضو هیأت موسس جبهه یکتا در پایان در پاسخ به این سوال که آیا قصد کاندیدا شدن در انتخابات مجلس را دارد یا خیر ؟ تصریح کرد: هنوز تصمیم ندارم اما اگر در یک مجموعه کلی صلاح دیده شود همیشه سرباز نظام هستم.

2929

کد N860817