جنتی در جمع خبرنگاران:

مصوبه فعلی دولت اجازه عدم برگزاری کنسرتهارابه نیروی انتظامی میدهد

سیاسی

جنتی گفت: مصوبات دولت به نیروی انتظامی اجازه می دهد که در اداره اماکن دخالت کند اما این مصوبات را اصلاح می کنیم تا زمانی که وزارت ارشاد اجازه برگزاری کنسرتی را می دهد، ناجا نتواند جلوی آن را بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی جنتی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد لغو کنسرتها، گفت: قرار شد هفته آینده با وزیر کشور جلسه مشترکی در این خصوص داشته باشیم و تصمیم گیری های جدیدی در مورد برگزاری کنسرت ها انجام شود.

وی افزود: مصوبات دولت به نیروی انتظامی اجازه می دهد که در اداره اماکن دخالت کند اما این مصوبات را اصلاح می کنیم تا زمانی که وزارت ارشاد اجازه برگزاری کنسرتی را می دهد، نیروی انتظامی نتواند جلوی آن را بگیرد.

جنتی همچنین در پاسخ به این سئوال که تالارهای رودکی اجاره داده می شود، گفت: بنیادی که خیلی متکی به اعتبارات دولتی نباشد، تعرفه هایی برای اجاره دادن تالارها دارد ولی باز هم علی رغم تعرفه ای که می گیرد ما سالانه به آنها کمک می کنیم تا بتوانند هزینه های خود را پوشش دهند.

وزیر ارشاد در پاسخ به این سئوال که آیا نظارتی بر این تعرفه ها دارید، گفت: بله، بنیاد رودکی یک بنیاد کاملا قانونی است، هیات امنا دارد و جلسات آن مرتب تشکیل می شود و ترازنامه آن جلسات نیز مورد تصویب قرار می گیرد.

در ادامه خبرنگار مهر پرسید نظارت شما اخیرا بر معاونت هنری کمرنگ شده و تالار وحدت تبدیل به بنگاه اقتصادی شده است و در همین راستا شاهدیم که در تالار وحدت که بهترین تئاترها و موسیقی ها برگزار می شد، امروز شاهد برگزاری موسیقی های پاپ و یا تئاترهای ضعیف که متعلق به کارگردان های تازه کار هستند، هستیم.

وزیر ارشاد پاسخ داد: در طول یک سال اخیر ندیدم که در تالار وحدت موسیقی پاپ اجرا شود، تنها سال گذشته در دهه فجر موسیقی پاپ برگزار شد و از آن به بعد دائما موسیقی سنتی برگزار می شود و اخیرا هم ۲ ارکستر سمفونیک تهران و ملی که راه افتاده است، در تالار برگزار شد.