کشف گورهای دسته جمعی متعلق به داعش در بعقوبه عراق

عراق

منابع امنیتی عراق از کشف دو گور دسته جمعی متعلق به 31 عضو داعش که عملیات پنج ماه گذشته ارتش کشته شدند خبر دادند. همچنین در پی انفجاری در شمال شرق بغداد 9 شهروند عراقی کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری بوابه نیوز، منابع امنیتی عراق اعلام کردند که نیروهای امنیتی وابسته به فرماندهی "عملیات دجله "،دو گور دسته جمعی متعلق به داعش را در منطقه "السعدیه" شمال شرق بعقوبه کشف کردند که شامل 19 و 12 جسد متعلق به اعضای داعش بود که در عملیات پنج ماه پیش امیتی ارتش کشته شدند.

این منابع اعلام کردند، نیروهای امنیتی با کمک کارت‌های شناسایی که در لباس این اجساد بود، هویت برخی از آنان را شناسایی کردند. در این عملیات چند پاسپورت از کشورهای تونس، الجزایر، سوریه، سوئد و فرانسه به دست آمد.

همچنین منابع مذکور از انفجار دو بمب متوالی در نزدیکی یک گاراژ وسایل نقلیه عمومی در منطقه الحدید واقع در شمال غرب بعقوبه و کشته شدن دو شهروند و زخمی شدن هفت تن دیگر خبر دادند.

این منابع در ادامه افزودند: افراد ناشناس نیز با تیراندازی به سوی خودروی سه تن از اعضای یک خانواده که در حال عبور از مسیر ارتباطی دو منطقه العباره و ابی صیدا در شمال شرق بعقوبه بود، تمامی سرنشینان این خودرو را کشتند.

همچنین منابع مذکور افزودند، در پی انفجار یک بمب که کنارجاده‌ای حین عبور اتوبوس حامل دانش آموزان دبیرستانی در مسیر ارتباطی شهر بعقوبه هشت دانش آموز دختر کشته و سه تن دیگر به شدت زخمی شدند.

انتهای پیام

کد N860557