۰
در دو نامه به بان کی مون و شورای امنیت؛

سوریه، اقدام ریشه‌ای سازمان ملل علیه تروریسم و حامیانش را خواستار شد

  • ۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سوريه

وزارت خارجه سوریه با ارسال دو نامه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت اعلام کرد که شهر حلب مجددا آماج جنایات شنیع قرار گرفته و گروه‌های تروریستی و مسلح به صورت "کورکورانه" بیش از صد راکت به سمت ساکنان حلب شلیک کرده و دست به کشتار دسته جمعی زدند که ماحصل آن کشته و زخمی شدن ده‌ها غیرنظامی بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری العهد، وزارت خارجه سوریه در این نامه‌ها از رئیس دوره‌ای شورای امنیت و بان‌کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل خواست تا کشتارهای جدید در حلب را محکوم کنند و تدابیر ریشه‌ای و بازدارنده‌ای را علیه گروه‌های تروریستی و کشورهای حامی و ناظر بر آن اتخاذ کنند.

در این نامه‌ها آمده است، پس از آنکه وحشی‌گری گروه‌های تروریستی و جنایت‌هایشان علیه مردم، سرزمین، تمدن و فرهنگ سوریه بر همگان برملا شد دیگر سیاسی کردن بحران در سوریه و دوگانگی معیارها مورد قبول نیست.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد که دولت سوریه بر عزم خود در مبارزه با تروریسم و وظیفه ملی خود در دفاع از مردم سوریه تاکید می‌کند و مجددا از شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل می‌خواهد تا این اقدام "جنایتکارانه" را محکوم کنند و شورای امنیت نیز به مسوولیت‌های خود با اجرایی کردن قطعنامه‌های ذی‌ربط در زمینه مبارزه با تروریسم عمل کند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.