در دو نامه به بان کی مون و شورای امنیت؛

سوریه، اقدام ریشه‌ای سازمان ملل علیه تروریسم و حامیانش را خواستار شد

سوريه

وزارت خارجه سوریه با ارسال دو نامه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت اعلام کرد که شهر حلب مجددا آماج جنایات شنیع قرار گرفته و گروه‌های تروریستی و مسلح به صورت "کورکورانه" بیش از صد راکت به سمت ساکنان حلب شلیک کرده و دست به کشتار دسته جمعی زدند که ماحصل آن کشته و زخمی شدن ده‌ها غیرنظامی بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری العهد، وزارت خارجه سوریه در این نامه‌ها از رئیس دوره‌ای شورای امنیت و بان‌کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل خواست تا کشتارهای جدید در حلب را محکوم کنند و تدابیر ریشه‌ای و بازدارنده‌ای را علیه گروه‌های تروریستی و کشورهای حامی و ناظر بر آن اتخاذ کنند.

در این نامه‌ها آمده است، پس از آنکه وحشی‌گری گروه‌های تروریستی و جنایت‌هایشان علیه مردم، سرزمین، تمدن و فرهنگ سوریه بر همگان برملا شد دیگر سیاسی کردن بحران در سوریه و دوگانگی معیارها مورد قبول نیست.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد که دولت سوریه بر عزم خود در مبارزه با تروریسم و وظیفه ملی خود در دفاع از مردم سوریه تاکید می‌کند و مجددا از شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل می‌خواهد تا این اقدام "جنایتکارانه" را محکوم کنند و شورای امنیت نیز به مسوولیت‌های خود با اجرایی کردن قطعنامه‌های ذی‌ربط در زمینه مبارزه با تروریسم عمل کند.

انتهای پیام

کد N860188