جان کری از تمایل به تمدید مذاکرات هسته‌ای با ایران سخن گفت

واحد مرکزی خبر نوشت:

جان کری وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با نشریه بوستون گلوب با اشاره به احتمال تمدید مذاکرات گفت: من هرگز نگفته ام که به مذاکرات با ایران خوشبینم، من همیشه گفته ام که امیدوارم.
به گزارش پایگاه اینترنتی نشریه بوستون گلوب؛کری گفت:برخی مسائل به سختی پیش می روند و برخی مسائل در حال پیشرفت هستند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا مذاکرات متوقف شده است،گفت:این خیلی دشوار است.این مذاکرات دشواری است.ما برای سی و پنج سال با هم گفتگونکرده ایم.سوء ظن زیادی وجود دارد.

کری در پاسخ به این سوال که آیا به مذاکرات خوش بین است،گفت:من هرگز نگفته ام که خوشبینم، من همیشه گفته ام که امیدوارم.من امیدوارم.اینکه آیا به توافق برسیم؟مطمئنا می توانیم برسیم و اینکه آیا شکست بخورد؟این امکان وجود دارد.این مذاکرات دشواری است و ما برای سی و پنج سال با همدیگر گفتگو نکرده ایم.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه درباره احتمال تمدید ضرب الاجل سی ام ژوئن گفت:اگر پیشرفت حاصل شود ما تمایل داریم که ضرب الاجل برای چند روز و نه چند هفته تمدید شود.اگر این کار بر اساس برنامه به نتیجه نرسد آنگاه افراد دردسرساز زیادی وارد موضوع می شوند.افراد زیادی در ایران هستند که دوست دارند که توافقی را مشاهده نکنند.ما در آمریکا هم افرادی را داریم که خواهان توافق نیستند.من می دانم که گاهی اوقات افراد مسائلی را پیشنهاد می کنند که راهبرد نیست.من تصور نمی کنم که آمریکا در تاریخ خود تا این حد با این حجم از مسائل مختلف مهم و آن هم به طور همزمان روبرو شده باشد.

52310

کد N859281

خواندنی از سراسر وب