پاسخگویی بیش از 300 کارشناس دینی در حرم حضرت معصومه(س)

حضرت معصومه س ,دین

مسئول واحد مشاوره و پاسخگویی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) از حضور بیش از 300 کارشناس مسایل دینی در حوزه‌های اعتقادی مسایل شرعی و احکام و متخصصان دینی مسایل خانوادگی خبر داد.

مسئول واحد مشاوره و پاسخگویی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) از حضور بیش از 300 کارشناس مسایل دینی در حوزه‌های اعتقادی مسایل شرعی و احکام و متخصصان دینی مسایل خانوادگی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام علیرضا احمدی با بیان این‌که «این واحد همه روزه بعد از نماز صبح تا ساعت 23 آماده پاسخگویی به زائران و مجاوران بانوی کرامت است» اظهار کرد: دفاتر پاسخگویی به مسایل شرعی در صحن امام رضا (ع) کنار در شش، ورودی شبستان امام خمینی(ره) از کفشداری 11 و 12 (هشتی غربی شبستان) به صورت ثابت با حضور روحانیون و کارشناسان مسایل شرعی به بیان مسایل و مشکلات احکامی زائران می‌پردازند.

وی ادامه داد: با توجه به ضرورت بیان مسایل شرعی وی‍ژه بانوان نیز دو محل در رواق‌های بانوان در مسجد طباطبایی و رواق حضرت خدیجه (س) در نظر گرفته شده است.

احمدی انتهای شبستان امام خمینی و مسجد طباطبایی را محل‌های استقرار کارشناسان اعتقادی و تصحیح قرائت نماز عنوان کرد و گفت: در ورودی 8 هم مشاوره «زندگی بهشتی» که به مسایل خانوادگی می‌پردازد، مسقر هستند.

وی جلسات مشاوره دینی برای خانواده‌ها را از دیگر خدمات حرم کریمه اهل بیت(س) دانست و گفت: همه روزه از ساعت 8 صبح تا نماز ظهر بانوان می‌توانند پس از درخواست تلفنی برای جلسات مشاوره در حرم مطهر حضور داشته باشند.

مسئول واحد مشاوره و پاسخگویی شماره تماس 37175422 را برای رزرو جلسه مشاوره عنوان و اظهار کرد: محل برگزاری مشاوره‌ها ورودی بالکن صحن صاحب الزمان از صحن جوادالائمه جنب درب 18 (پل آهنچی) است که عصرها نیز پاسخگوی برادران است.

احمدی پاسخگویی به مسایل شرعی از طریق تلفن را از برنامه ثابت و پر طرفدار آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)خواند و گفت: همه روزه از ساعت 8 صبح تا نماز ظهر و از ساعت 16 تا نماز مغرب و عشا همه علاقه مندان از سراسر کشور می‌توانند با شماره 37175222- 025 تماس بگیرند و پاسخ مسایل شرعی خد را از کارشناس خبره این حوزه دریافت کنند.

وی با اشاره به آمار استخراج شده از مشاوره‌های مختلف در حرم مطهر گفت: در دو ماهه اول سال 94 بیش از 5500 نفر ساعت مشاوره ارائه شده است که سهم فروردین ماه با توجه به سفرهای نوروزی 2955 نفر ساعت و در اردیبهشت ماه 2420 نفر ساعت بوده است.

وی ادامه داد: در دوماهه ابتدایی سال 94 بیش از 280 جلسه احکام عمومی در بین نمازهای مغرب و عشا و ظهر و عصر برگزار شده است که علاوه بر مخاطبان چند هزار نفری در داخل حرم به واسطه پخش از شبکه‌های استانی و ملی، مخاطبان میلیونی دارد.

انتهای پیام

کد N859270