در گفت‌وگو با ایسنا مطرح شد

دیدگاه نقدی درباره مذاکرات و اخلال در مراسم ارتحال امام(ره)

مذاكرات ايران و گروه 1 5,14 خرداد,سردار محمدرضا نقدي

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر این‌که پیروزی تنها در شرایط وحدت به دست می‌آید و وحدت ما نیز در تابعیت از ولایت است، اظهار کرد: تا جایی که تیم مذاکره کننده عزت اسلامی کشورمان و خطوط قرمز را رعایت کنند، چه میز مذاکره را به خاطر زورگویی‌ها ترک کنند چه تفاهم کنند، با آنها هستیم.

سردار محمدرضا نقدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد رعایت خط قرمز از سوی تیم مذاکره‌کننده گفت: در پایان مذاکرات این موضوع مشخص می‌شود. هر موقع که تفاهم انجام شد یا نشد آن زمان معلوم می‌شود.

نقدی همچنین در مورد برگزاری برخی تجمعات و سر دادن برخی شعارها از سوی تجمع‌کنندگان درباره مذاکرات هسته‌ای با بیان این‌که من نشنیده‌ام که تجمعی علیه مذاکرات برگزار شود، اظهار کرد: آنچه که من شنیده‌ام، تجمع‌کنندگان از تیم مذاکره کننده کشورمان درخواست ایستادگی بر خطوط قرمز را کرده‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان این‌که اگر تجمعی با اجازه مقامات قانونی صورت بگیرد و شعار آن رعایت خطوط قرمز باشد، یک دلگرمی برای تیم مذاکره کننده ایجاد می‌شود، گفت: در شرایطی که تجمعی با اجازه مقامات قانونی صورت بگیرد یک دلگرمی برای تیم مذاکره کننده ایجاد می‌شود و این تیم با دستی پر در مذاکرات حاضر می‌شوند و به دشمنان پیغام ملت ایران را منتقل می‌کنند و نشان می‌دهند که امکان کوتاه آمدن از این اصول وجود ندارد.

وی اظهار کرد: تا جایی که من در رسانه‌ها و جاهای دیگر دیده‌ و شنیده‌ام، پیام کسانی که به خیابان‌ها آمده‌اند این بوده که خطوط قرمز رعایت شود.

نقدی در ادامه در مورد ایجاد اخلال در مراسم سخنرانی شب ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: آنها که شعار دادند جزء مخالفان ما هم هستند و ماهیتشان نیز روشن شده است. اسامی آنها در رسانه‌ها مطرح شده است. این افراد با جریان‌های ارزشی مخالف هستند و در فتنه نیز جزء فتنه‌گران بودند و در آن مراسم آمدند و شلوغ کردند.

وی در توصیه به این افراد با بیان این‌که به آنها می‌گویم چنین کارهایی را انجام ندهند، گفت: خطاب به آنها باید گفت که آیا همان درسی که از فتنه 88 گرفتند برایشان کافی نیست که مجدداً می‌خواهند شلوغی را تکرار کنند؟

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به برگزاری مراسم 14 خرداد امسال در حرم مطهر امام (ره) با تأکید بر این‌که در سخنرانی روز 14 خردا اتفاق خاصی نیفتاد، اظهار کرد: روز 14 خرداد مردم یک سری شعارهای معمولی سر می‌دادند. مردم معمولاً احساساتشان را با سر دادن شعارهای ارزشی بروز می‌دهند.

نقدی با بیان این‌که من حوادث روز قبل از مراسم 14 خرداد را نهی کرده‌ام،‌ گفت: بعداً مشخص شد که همان کسانی که در فتنه 88 آشوب و شلوغ کردند گویا هنوز عبرت نگرفته‌اند و می‌آیند.

انتهای پیام

کد N858876