رژیم صهیونیستی لایحه غذا دادن اجباری به اسرا را تصویب کرد

فلسطين

رژیم صهیونیستی به تازگی لایحه‌ای جنجالی را به تصویب رساند که به موجب آن مسوولان زندان‌ها اجازه دارند به اسیران فلسطینی که اعتصاب غذا کرده‌اند، به اجبار غذا دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، دولت تل‌آویو روز یکشنبه لایحه‌ای را تصویب کرد که به مسوولان زندان‌های اسرائیل اجازه می‌دهد به زندانیان فلسطینی که اعتصاب غذا کرده و زندگی‌شان در معرض خطر است به زور غذا بخورانند.

گلعاد اردان، وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی در توجیه تصویب این لایحه جنجالی گفت: اعتصاب غذاهایی که اسرای فلسطینی انجام می‌دهند، همانند تحریم اسرائیل به تل‌آویو ضربه می‌زند و تهدیدی برای ما محسوب می‌شود.

در ژوئن 2014 که اسرای فلسطینی در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذایی دسته جمعی زدند و به دنبال آن 80 زندانی به دلیل وخامت شرایط جسمانی به بیمارستان منتقل شوند، پارلمان این رژیم (کنست) سه مرتبه به این لایحه رای داد اما پیش از اتمام روند تصویب لایحه، پارلمان منحل شد.

با تصویب لایحه مذکور از سوی تل‌آویو، دوباره این لایحه به کنست ارجاع داده می‌شود.

این لایحه جنجالی همچنین از سوی پزشکان و مدافعان حقوق بشر با انتقادات گسترده‌ای مواجه شده است.

رئیس انجمن پزشکان رژیم صهیونیستی نیز با انتقاد از این طرح تاکید کرد: به زور غذا خوراندن به افراد، با اصل اخلاقی پزشکان که در اسرائیل نیز به رسمیت شناخته می‌شود، تناقض دارد.

سازمان دفاع از حقوق غیرنظامیان در سرزمین‌های اشغالی نیز تاکید کرد این لایحه ممنوع است چراکه این لایحه از سوی حتی یک کمیته پزشکی مستقل تایید نشده و حقوق بیماران در آن رعایت نشده است.

انتهای پیام

کد N857732