/مراسم تحلیف 486 نفر از کارآموزان وکالت سال 93/

مصباح اسکویی خطاب به وکلا: مبادا گرفتار موسسات حقوقی باشید که توسط غیروکلا تاسیس شده‌اند

نایب رییس کانون وکلای دادگستری مرکز خطاب به کارآموزان وکالت که امروز پروانه وکالت خود را اخذ کردند گفت: شما راه پرمسئولیت و سنگینی را پیش رو دارید.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسماعیل مصباح اسکویی در مراسم تحلیف 486 نفر از کارآموزان وکالت که در سومین اختبار سال 93 پذیرفته شده بودند که در تالار امام علی (ع) دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد با ارائه گزارشی از روند اختبار اظهار کرد: از کارآموزانی که بیست و ششم آذرماه سال 93 تکالیف کارآموزی خود را انجام داده و به پایان رسانده بودند، دعوت به اسم نویسی شد که 573 نفر مدارک خود را به کمیسیون کارآموزی ارائه دادند.

وی افزود: از این تعداد پس از کنترل مدارک 516 نفر مجاز به شرکت در اختبار شدند که اختبار کتبی در 20، 21 و 22 اسفندماه سال گذشته انجام شد و در فروردین امسال امتحانات شفاهی نیز انجام شد.

مصباح اسکویی ادامه داد: از تعداد 516 نفر، 7 نفر غائب بودند و نهایتا از 509 نفر امتحان به عمل آمد که 23 نفر نتوانستند نمره قبولی را اخذ کنند و نهایتا 486 نفر پذیرفته شدند که 107 نفر آن‌ها بانوان و مابقی آقایان هستند.

نایب رییس کانون وکلای دادگستری مرکز خطاب به کارآموزان وکالت که امروز پروانه وکالت خود را اخذ کردند گفت: امروز شما قدم در راه وکالت می‌گذارید و باید نسبت به احقاق حق و اجرای عدالت به وظایف خود عمل کنید. شما کارآموزان عزیزی که امروز اسم‌تان در ردیف وکلای کانون مرکز قرار می‌گیرد بدانید که راه پرمسئولیت و سنگینی را پیش رو دارید.

وی با ابراز تاسف از اینکه وکالت امروز در جامعه ما در جایگاه واقعی خود قرار ندارد ادامه داد: متاسفانه آن عزتی که باید در جامعه برای وکلا باشد، وجود ندارد و هرکسی که از راه می‌رسد سنگی به وکلا می‌زند بنابراین این حرفه تحمل بسیار بالایی را می‌طلبد و هرکسی که عاشق این حرفه نباشد نمی‌تواند آن را ادامه دهد.

مصباح اسکویی با اشاره به اینکه متاسفانه دیده می‌شود در مسیر راه وکلا کسانی هستند که می‌خواهند از علم آن‌ها به صورت ابزاری استفاده کنند، اظهار کرد:‌یکی از مشکلاتی که اکنون در کانون مرکز و در جلسات هیات مدیره مطرح است، بحث موسسات حقوقی است که ثبت نشده‌اند و به وسیله کسانی که وکیل دادگستری نیستند، تاسیس شده است. من به شما وکلای جوان توصیه می‌کنم که با همکاری همدیگر موسسه حقوقی را تشکیل دهید ولی مبادا گرفتار موسسات حقوقی شوید که توسط غیر وکلا تاسیس شده‌اند چرا که این طعمه‌ای است در انتظار شما.

وی ادامه داد: کسی که با تعهد کار وکالت را آغاز کند مسلما موفق می‌شود. اگر کار مشکل است شما مایوس نشوید و اگر آن را با عشق انجام دهید قطعا موفق خواهید شد.

انتهای پیام

کد N857073