رییس دفتر رییس‌جمهور

سامانه ۱۱۱منجر به شناسایی کاستی‌های دستگاه‌های دولتی و رفع مشکلات مردم خواهد شد

رئیس دفتر رییس‌جمهور افق آینده کشور را بسیار روشن توصیف کرد و با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 گفت: دولت تلاش دارد در صحنه دیپلماتیک همه موانع تحریم را بشکند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) دکتر محمد نهاوندیان در حاشیه بازدید از سامانه 111 افزود: تفاهم‌نامه ژنو نشان داد که می‌توان یک گام به جلو برداشته و با کنار رفتن موانع تحریم ولو در زمینه های مشخص، صادرات غیر نفتی با جهش روبرو شود.

وی تاکید کرد: ان‌شاءالله با رفع کامل تحریم‌ها به آن‌چه شایسته تولید و صادرات کشور در صحنه جهانی است، برسیم.

وی مسئله اول کشور را اشتغال جوانان دانست و افزود: مشکلات مالی در کشور در نتیجه نبودن شغل با درآمد مکفی برای سرپرست خانوار است و بسیار امیدواریم با ایجاد رونق و بالارفتن جاذبه اقتصاد ایران برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی، فرصت های لازم برای جوانان این مرز و بوم ایجاد شود.

رییس دفتر رییس‌جمهور با تاکید بر این‌که «با برطرف شدن مشکل اشتغال، بسیاری از مسائل فرهنگی و اجتماعی حل خواهد شد»، اظهار کرد: در واقع ناهنجاری‌های اجتماعی ریشه در بیکاری دارد.

وی ادامه داد: بسیاری از جوانان صاحب ایده و فکر در کشور نیازمند تامین مالی برای ایجاد شغل هستند که با تقویت صندوق کارآفرینی امید تلاش داریم که تجدید منابع مالی برای ابتکارات خرد وکوچک بوجود آید.

وی درباره فعالیت‌های سامانه تلفنی 111 در استان خراسان شمالی گفت: این سامانه به دلیل ایجاد ارتباط مستقیم بین مردم و رییس جمهوری منجر به شناسایی کاستی‌های دستگاه‌های دولتی و رفع مشکلات مردم خواهد شد تا بتوان قدری از مسائل مردم را حل کرد.

نهاوندیان با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید گفت: خوشبختانه با اجرای این طرح و با گسترش پوشش بیمه همگانی در یک سال گذشته همه افرادی که قبلا بیمه نداشته اند، تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به سالروز 24 خرداد و پیروزی رای آری مردم به دولت تدبیر و امید اظهار کرد: خداوند را شاکر هستیم که توفیق داد در پاسخ مسئولان به آری دولت، در ظرف کمتر از 2 سال از تورم سوزان بالای 40 درصد که اقتصاد ایران را ملتهب کرده بود به شرایط نسبتا آرامتری برسیم.

وی تصریح کرد: در طول 22 ماه گذشته تورم به کمتر از 15 درصد کاهش یافت و اقتصاد و تولید ملی که مرتبا با کاهش رشد مواجه بود، در حال حاضر شاهد رشد اقتصادی بوده که البته باید این رشد با شتاب بیشتر به سمت جلو حرکت کند.

رییس دفتر رییس جمهور ادامه داد: در استان خراسان شمالی با تصمیمات اتخاذ شده دولت بر روی زیرساخت‌ های این استان، چرخ‌های رونق به چرخش درخواهد آمد و فرصت‌های شغلی با درآمد مکفی برای جوانان ایجاد خواهد شد.

وی در این بازدید به یکی از تلفن‌های مردم پاسخ داد و دیدگاه‌ها و مشکلات آنان را جهت رسیدگی ثبت کرد.

وی همچنین در بازدید از بخش‌های شورای هماهنگی بانک ها، سازمان های مردم نهاد، صندوق کارآفرینی امید، بهزیستی و بنیاد مسکن در این سامانه در جریان روند رسیدگی به درخواست ها و تقاضاهی مردم استان خراسان شمالی قرار گرفت.

انتهای پیام

کد N857029