تسلیم پیام دعوت رییس‌جمهور از رییس دولت امارات برای سفر به تهران

سیاسی

وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان نماینده ویژه رییس‌جمهور، پیام دعوت حسن روحانی از رییس دولت امارات متحده عربی برای شرکت در «سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادر کننده گاز » در تهران را تسلیم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران ظهر یک‌شنبه به عنوان نماینده ویژه رییس‌جمهور با شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، معاون نخست‌وزیر و وزیر امور ریاست امارات دیدار و دعوت نامه حسن روحانی، رییس‌جمهور کشورمان را برای شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رییس دولت امارات عربی متحده برای شرکت در سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادر کننده گاز در تهرا ن را تسلیم کرد.

در این دیدار طیب‌نیا، سلام‌های صمیمانه رییس‌جمهور را به مقامات عالی امارات ابلاغ و بر گسترش بیش از پیش روابط دو کشور تاکید کرد.

وی با اشاره به نقش بسیار مهم گاز در تامین انرژی جهانی، برگزاری اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز در تهران برای حل مشکلات فرارو و اتخاذ تصمیم‌های اساسی در خصوص انرژی گاز را تعیین کننده دانست.

بر اساس این گزارش، معاون نخست‌وزیر امارات نیز در این دیدار با تاکید بر روابط دوستانه دو کشور بر مشارکت سطح عالی دولت امارات در اجلاس تهران تاکید کرد.

او روابط اقتصادی و تجاری دو کشور را خوب توصیف و برای پیشبرد برنامه های رئیس جمهور ایران آرزوی موفقیت کرد.

در این دیدار سفیر ایران در امارات و خزایی، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز حضور داشتند.

انتهای پیام

کد N857015