آذین در گفتگو با مهر:

شماره‌گذاری اسکانیا از پس فردا با احراز ۳۲ استاندارد آغاز می‌شود

سیاسی

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: شماره‌گذاری اتوبوس‌های اسکانیا، از پس فردا و با احراز ۳۲ شاخص استاندارد توسط پلیس راهور، از سر گرفته می‌شود.

حسین آذین در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به جلسه عصر امروز این کمیسیون، به بررسی موضوع توقف شماره‌گذاری اتوبوس‌های اسکانیا و وضعیت آینده این خودروها اشاره کرد و گفت: در این جلسه با حضور سردار مهری رئیس پلیس راهور ناجا، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور، معاون وزیر صنعت و معاون سازمان ملی استاندارد و نیز مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت سازنده این اتوبوس‌ها (عقاب‌افشان) مشکلات این اتوبوس ها و اقدامات انجام شده برای رفع آنها بررسی شد.

وی افزود: در نهایت مقرر شد، سازمان ملی استاندارد ۳۲ شاخص لازم برای رعایت در تولید این اتوبوس‌ها را به پلیس راهور ارسال کند تا از پس فردا سه‌شنبه ۲۶ خرداد و بعد از بازدید پلیس راهور از خط تولید این ناوگان، شماره‌گذاری اتوبوس های اسکانیا از سر گرفته شود.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شد آماری از وضعیت تصادفات این اتوبوس‌ها به طور کلی تهیه و به کمیسیون ارائه شود.

تعصب و عدم تعامل بین دستگاه‌های حاکمیتی باعث ایجاد مشکل شده بود

آذین اظهار داشت: آنچه از مباحث جلسه امروز برداشت کردیم، این بود که عدم تعامل بین دستگاههای حاکمیتی باعث بروز این مشکلات و متضرر شدن مردم و رانندگان شده است؛ اگر تعامل بیشتری بین آنها برقرار باشد، نیاز به تشکیل این جلسات در کمیسیون اصل نود نیست، اما وقتی تعصب به خرج می‌دهند این مشکلات بوجود می‌آید و باقی می‌ماند.

وی درباره تمهیدات در نظر گرفته شده از سوی شرکت سازنده اتوبوس های اسکانیا برای پیشگیری از تکرار حوادث و ارتقای ایمنی تولیدات خود، گفت: بحث آنها این بود که ایرادات پلیس راهور عمدتاً به خطای انسانی و نقش راننده برمی‌گردد که در مواردی رانندگان برای معاینه فنی دیر اقدام می‌کنند که لازم است، این مسائل جدی‌تر پیگیری شود.