احتمال تقویت حضور نظامی آمریکا در مرزهای روسیه

نشریه نیویورک تایمز در گزارشی از پیشنهاد وزارت آمریکا برای تقویت حضور نظامی خود در کشورهای حوزه دریای بالتیک و اروپای شرقی خبر داد.

احتمال تقویت حضور نظامی آمریکا در مرزهای روسیهنشریه نیویورک تایمز در گزارشی از پیشنهاد وزارت آمریکا برای تقویت حضور نظامی خود در کشورهای حوزه دریای بالتیک و اروپای شرقی خبر داد.

 

 

 

نیویورک تایمز در گزارشی از پیشنهاد وزارت آمریکا برای تقویت حضور نظامی خود در کشورهای حوزه دریای بالتیک و اروپای شرقی خبر داد.

 

به گزارش این نشریه پیشنهاد برای مقابله با حمله احتمالی روسیه به کشورهای اروپایی شرقی ارایه شده است. بر اساس این طرح دولت آمریکا تجهیزات نظامی سنگین و پنج هزار نیروی بیشتر در این کشورها مستقر خواهد کرد.

این کشورها به تازگی عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو شده اند و در صورتی که این پیشنهاد به تصویب دولت برسد برای نخستین بار پس از جنگ سرد سلاح سنگین آمریکایی وارد این کشورها خواهد شد. کشورهایی که تا پیش از فروپاشی دیوار برلین تحت نفوذ شوروی سابق بوده اند.

با این وجود گزارش می افزاید که مقامات ناتو و آمریکا از واکنش روسیه نگرانند. به گفته نیویورک تایمز احتمالا واشنگتن تا پیش از نشست وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو تصمیم نهایی را خواهد گرفت. این نشست قرار است تا پایان ماه جاری در بروکسل برگزار شود.

منبع:یورونیوز

5252

کد N856900