شمخانی: امروز ایران از بیشترین استقلال و اقتدار در منطقه برخوردار است

علي شمخاني

دبیر شورای عالی امنیت ملی یکی از اهداف مهم گروه‌های تکفیری تروریستی را جلوگیری کردن از تمرکز امت اسلامی بر موضوع فلسطین دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دریابان علی شمخانی در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه تلویزیونی المنار با اشاره به تعریف امنیت ملی گفت: تعریف امنیت ملی ایران با تعریف امنیت ملی در دیگر کشورها متفاوت نیست و عبارت است از هماهنگی میان سیاست‌های دفاعی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بر اساس منافع ملی و امنیت ملی می‌باشد.

بر اساس گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران افزود: یکی از وظایف کمیته عالی امنیت ملی که رؤسای قوای سه گانه و همچنین وزرای امور خارجه و دفاع و سازمان برنامه و بودجه و فرمانده نیروهای مسلح در آن مشارکت دارند تصمیم‌گیری درباره موضوعات مهم کشور است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهایی است که از بیشترین استقلال و اقتدار و ثبات و آرامش در میان کشورهای منطقه با وجود تحولات موجود برخوردار است.

وی با اشاره به تروریست‌های تکفیری تصریح کرد: افراط‌گرایان تکفیری پدیده‌ای ساختگی هستند که دولت های غربی، صهیونیست ها و استبدادگران آن را در منطقه ما به وجود آورده اند تا نیرو و توان امت اسلامی را هدر دهند و مانع تمرکز جهان اسلام بر روی هدف اساسی شان که همانا مسئله فلسطین است شوند.

انتهای پیام

کد N856495