ظریف در دیدار با قائم مقام وزیر خارجه هند:

جامعه بین‌المللی نباید تنها ناظر مذاکرات ایران باشد

سیاسی

جای شان کار قائم مقام وزارت امورخارجه هند بعدازظهر روز شنبه با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جای شان کار، قائم مقام وزارت امورخارجه هند  بعدازظهر روز شنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان در این دیدار ضمن تشریح گفتگوهای میان جمهوری اسلامی ایران با گروه مذاکره کننده ۱+۵ گفت: جامعه بین المللی نباید تنها ناظر این گفتگوها باشد و لازم است در آن نقش ایفاء کند تا به نتیجه برسد.

 ظریف در ادامه با اشاره به مناسبات گسترده بین جمهوری اسلامی ایران و هند خاطر نشان ساخت: زمینه های بسیاری برای توسعه و گسترش بیش از پیش همکاری در زمینه های مختلف بویژه انرژی وجود دارد.  درهای ایران برای افزایش همکاری ها بر روی هند باز است .

جای شان کار قائم مقام وزیر امورخارجه هند نیز با اشاره به اهمیت جمهوری اسلامی ایران برای هند گفت: امیدواریم که گفتگوهای ۱+۵ با جمهوری اسلامی ایران هر چه زودتر به نتیجه برسد تا بتوان همکاری های گسترده تری را برنامه ریزی کرد. وی همچنین ابراز داشت: اولویت های هند برای همکاریها با ایران در حوزه های تجارت، انرژی و حمل و نقل می باشد و دولت هند اراده جدی برای گسترش همکاری ها دارد.

قائم مقام وزارت امورخارجه هند، توسعه بندر چابهار را یک نمونه از طرح های توسعه و افزایش همکاریها عنوان کرد و گفت: در نظر داریم در این بندر در زمینه های برق، پتروشیمی و راه آهن با طرفهای ایرانی همکاری نمائیم.