کنترل ارتش لبنان بر تمامی ورودی‌های عرسال + بازداشت "عقاب عرسال"

لبنان,حزب‌الله لبنان

همزمان با ادامه درگیری‌های حزب الله و ارتش سوریه با تروریست‌های النصره و داعش در عرسال لبنان و قلمون سوریه، برخی منابع از همکاری داعش و النصره برای ممانعت از پیشروی حزب الله خبر می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، حزب الله لبنان اعلام کرد که اعضای این حزب با همکاری ارتش سوریه پیشروی خود را در ارتفاعات "الجراجیر" در قلمون تکمیل کرده و توانسته‌اند کنترل "شعاب النصوب"، "ابوحرب" و "سمعان" را در دست گرفته و به سمت "شمس الحصان" در جنوب غرب ارتفاعات الجراجیر پیشروی کنند.

به گفته حزب الله تروریست‌های النصره و داعش که برای ممانعت از پیشروی این حزب و ارتش سوریه در ارتفاعات الجراجیر با هم همکاری می‌کنند به دنبال پیشروی حزب الله در این ارتفاعات پا به فرار گذاشتند.

ارتش سوریه و حزب الله لبنان همچنین تجهیزات تروریست‌ها در الجراجیر قلمون را منهدم کردند.

در حالی که منابع از درگیری‌های مجدد حزب الله و ارتش سوریه با جبهه تروریستی النصره در عرسال نیز خبر می‌دهند ثائر القلمونی، مدیر دفتر اطلاع رسانی قلمون نیز اعلام کرد که درگیری‌ها میان حزب الله و تروریست‌ها تنها بر ارتفاعات عرسال متمرکز بوده و این درگیری‌ها به ارتفاعات الجراجیر سوریه نرسیده است.

شبکه المیادین نیز اعلام کرد که حزب الله و ارتش سوریه بلدوزر و تجهیزات وابسته به تروریست‌ها را نابود کردند.

وی از همکاری مجدد داعش و النصره برای ممانعت از پیشروی حزب الله و ارتش سوریه خبر داد.

حزب الله لبنان و ارتش سوریه در عملیاتی مشترک تاکنون توانسته‌اند پیشروی‌های خوبی را در قلمون و عرسال به دست آورده و ده‌ها تروریست النصره را از پای درآورند.

ثائر القلمون تاکید کرد: ارتش لبنان کنترل تمامی ورودی‌های عرسال را در دست دارد و در نتیجه تروریست‌های النصره نمی‌توانند وارد این شهرک شوند.

در همین راستا خبرگزاری ملی لبنان اعلام کرد که ارتش این کشور تروریست معروف احمد الاطرش ملقب به "عقاب عرسال" را در نزدیکی ایست بازرسی "اللبوة" بازداشت کرده است.

الاطرش به بمب گذاری و منفجر کردن خودروها در منطقه الهرمل در شمال شرق لبنان و ضاحیه جنوبی بیروت نظارت داشته است.

انتهای پیام

کد N855313